Prejsť na obsah

Programové vyhlásenie vlády je nedostatočné, zaseknuté v minulosti a nerieši kľúčové problémy ľudí na Slovensku

Tlačové správy

Progresívne Slovensko považuje programové vyhlásenie vlády za nedostatočné, zaseknuté v minulosti, podľa hnutia nerieši kľúčové problémy ľudí na Slovensku a Robert Fico ním klame aj vlastných voličov. Potvrdzuje sa, že jediné, čo túto vládu motivovalo, je túžba po beztrestnosti, a jediné, na čo bola táto vláda pripravená, je pomsta, vyhlásil predseda PS a podpredseda NR

Progresívne Slovensko považuje programové vyhlásenie vlády za nedostatočné, zaseknuté v minulosti, podľa hnutia nerieši kľúčové problémy ľudí na Slovensku a Robert Fico ním klame aj vlastných voličov. Potvrdzuje sa, že jediné, čo túto vládu motivovalo, je túžba po beztrestnosti, a jediné, na čo bola táto vláda pripravená, je pomsta, vyhlásil predseda PS a podpredseda NR SR Michal Šimečka.

Slovensko krváca, stráca to najcennejšie, čo doma máme – ľudský kapitál, pretože ľudia zo Slovenska utekajú. Hospodárstvo stagnuje a vláda Roberta Fica namiesto naštartovania ekonomiky hovorí iba o zvyšovaní daní. Namiesto jasnej podpory obnoviteľných zdrojov energie sa zameriava na úlohu zemného plynu a prírodné bohatstvo Slovenska, národné parky, chce „prehodnotiť“, uviedol Šimečka a dodal, že PVV napríklad úplne ignoruje jednorodičovské domácnosti, ktoré na Slovensku tvoria 12% domácností, a sú často najviac ohrozené chudobou.

Dokument podľa Šimečku neprináša konkrétne merateľné riešenia v oblasti školstva a chýba v ňom jasný záväzok na výstavbu štátnej veľkej nemocnice v Bratislave či riešenie pediatrickej krízy. Z PVV podľa neho vyplýva aj ohrozenie sporiteľov v 2. a 3. pilieri. 

Namiesto podpory garantovania nezávislosti médií chcú rozdeliť RTVS, aby ju mohli ovládnuť, a od prvej chvíle sa vyhrážajú novinám, ktoré im nejdú na ruku. Namiesto boja proti korupcii sa chystajú ovládnuť špeciálnu prokuratúru a tresty za korupciu chcú znižovať pomaly na pokutu. V kapitole o bezpečnosti a obrane nie je ani zmienka o Rusku,” dodal Šimečka.

Podľa šéfa progresívcov voliči a voličky tejto vlády v programovom vyhlásení hlavné kampaňové sľuby nenájdu.

Lacnejšie potraviny, energie alebo hypotéky? Nepripravili pre ne konkrétny, udržateľný nástroj. Zastavenie migrácie? Videli sme absurdné jednodňové manévre s vodným delom, ale žiaden zmysluplný plán. Trináste dôchodky? Tento rok bez nich, ten budúci iba prázdny sľub bez krytia. A kde zostal predvolebný sľub konsolidovať verejné financie bez zvyšovania daní? Nie je vám to ani trochu hlúpe, takto očividne klamať vlastných voličovi a voličky?“ spýtal sa Šimečka. 

PVV budú poslanci a poslankyne PS rozoberať v pléne bod po bode, kapitolu za kapitolou, pretože je podľa Šimečku nedostatočné.
Je premrhanou šancou na dôstojnejší, kvalitnejší život pre nás, našich rodičov aj naše deti. Ak bude schválené a vláda bude postupovať podľa neho, čakajú nás roky stagnácie. Mojou úlohou ako lídra opozície je spraviť všetko preto, aby to tak nebolo. Využijeme každý nástroj, ktorý nám opozičná politika umožňuje. A budeme to robiť slušne, odborne, ale najmä aktívne a tvrdo. Na začiatok budeme hlasovať proti tomuto programovému vyhláseniu a proti vysloveniu dôvere tejto vlády,“ uzavrel Šimečka.

Zdielať
FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare

Podobné články

Taraba musí vysvetľovať, prečo ignoruje hlas verejnosti a ustupuje poľovníckej lobby 

03. decembra

Dôvodom je aktuálny návrh na obnovenie kvót na odstrel vlka dravého. Tento krok je v rozpore nielen s ochranou prírody, ale aj s medzinárodnými záväzkami Slovenskej republiky. Minister...

Robert Fico chce pretlačiť zásadné oslabenie špeciálnej prokuratúry

01. decembra

Progresívne Slovensko upozorňuje, že predseda vlády Robert Fico chce pretlačiť zásadné oslabenie Úradu špeciálnej prokuratúry. Zmenu si potajme dohaduje na Európskej komisii, doma ju...

Vláda tému duševného zdravia nemôže ignorovať, ide o bezpečnosť našich detí

01. decembra

Progresívne Slovensko varuje pred alarmujúcim stavom duševného zdravia mladých ľudí. Na jedného školského psychológa či psychologičku základnej školy pripadá vyše 900 detí,...

FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare