Prejsť na obsah

Vytváranie ekonomických príležitostí pre slovenských občanov a firmy

Na pôde EÚ budeme presadzovať dokončenie jednotného európskeho trhu s tovarom a službami, najmä digitálnymi, tak, aby poskytoval Slovákom a Slovenkám slobodný prístup k európskym produktom a našim firmám férové a rovnocenné šance na úspech pri obchode so zvyškom krajín EÚ.   Upravíme sieť ekonomických diplomatov v súlade s našimi zahranično-politickými prioritami a tak, aby
  • Na pôde EÚ budeme presadzovať dokončenie jednotného európskeho trhu s tovarom a službami, najmä digitálnymi, tak, aby poskytoval Slovákom a Slovenkám slobodný prístup k európskym produktom a našim firmám férové a rovnocenné šance na úspech pri obchode so zvyškom krajín EÚ.

 

  • Upravíme sieť ekonomických diplomatov v súlade s našimi zahranično-politickými prioritami a tak, aby lepšie pomáhala podnikateľom preniknúť na zahraničné trhy. Budeme cielenejšie propagovať SR ako miesto pre priame zahraničné investície a podporíme tým zamestnanosť a konkurencieschopnosť slovenskej ekonomiky.

 

  • Posilníme ľudské zdroje venujúce sa ekonomickej diplomacii, vrátane miestnych síl, na základe exportných priorít a vopred stanovených kritérií (napr. geografické, historické a iné väzby, obchodná výmena, konkurencia na trhu a pod.).
Zdielať
FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare

Podobné články

FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare