Prejsť na obsah

Verejné kultúrne inštitúcie a infraštruktúra

Zreformujeme štátom a samosprávami spravovanú kultúrnu infraštruktúru. Vytvoríme nový typu legislatívy, prehodnotíme obsahové fungovanie a financovanie verejných kultúrnych inštitúcií (z príspevkových a rozpočtových na osobitný verejnoprospešný status). Spolu s tým prebehne revízia štatútov, revízia hmotnej infraštruktúry a prispôsobenie jej fungovania digitálnej dobe.    Vytvoríme jednotný systém podpory a rozvoja kultúrnej infraštruktúry (bez ohľadu na zriaďujúci
  • Zreformujeme štátom a samosprávami spravovanú kultúrnu infraštruktúru. Vytvoríme nový typu legislatívy, prehodnotíme obsahové fungovanie a financovanie verejných kultúrnych inštitúcií (z príspevkových a rozpočtových na osobitný verejnoprospešný status). Spolu s tým prebehne revízia štatútov, revízia hmotnej infraštruktúry a prispôsobenie jej fungovania digitálnej dobe. 

 

  • Vytvoríme jednotný systém podpory a rozvoja kultúrnej infraštruktúry (bez ohľadu na zriaďujúci subjekt) a prepojíme ju s ostatnými politikami štátu a samospráv.

 

  • Podporíme lokálnu a regionálnu kultúrnu infraštruktúru prostredníctvom obnovy kultúrnych domov, komunitných centier, bodov kultúry a pod. – a tiež prostredníctvom osobitného nástroja, ktorý bude kumulovať prostriedky z verejných zdrojov. 
Zdielať
FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare

Podobné články

FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare