Prejsť na obsah

Silnejšia Európska únia

Budeme presadzovať silnú spoločnú zahraničnú a bezpečnostnú politiku EÚ. Slovensko vie vďaka EÚ presadiť ciele, ktoré by boli inak nedosiahnuteľné pre krajinu našej veľkosti. To si však vyžaduje, aby Únia nebola v kľúčových otázkach paralyzovaná. V EÚ preto okrem iného podporíme prechod na väčšinové hlasovanie vo vybraných oblastiach zahraničnej a obrannej politiky.   Podporíme opatrenia vedúce k dokončeniu
  • Budeme presadzovať silnú spoločnú zahraničnú a bezpečnostnú politiku EÚ. Slovensko vie vďaka EÚ presadiť ciele, ktoré by boli inak nedosiahnuteľné pre krajinu našej veľkosti. To si však vyžaduje, aby Únia nebola v kľúčových otázkach paralyzovaná. V EÚ preto okrem iného podporíme prechod na väčšinové hlasovanie vo vybraných oblastiach zahraničnej a obrannej politiky.

 

  • Podporíme opatrenia vedúce k dokončeniu existujúcich veľkých integračných projektov

 

  • Sme za efektívnu a spravodlivú reformu migračnej politiky vrátane reformy Dublinského systému, užšiu spoluprácu EÚ v rámci spoločného azylového priestoru a pretvorenie Frontexu na skutočnú Pobrežnú a pohraničnú službu EÚ. Podporujeme boj s nelegálnou migráciou a účinnejšiu návratovú politiku na základe dohôd s tretími krajinami a finančnej pomoci EÚ tretím krajinám. 

 

  • Podporíme rozšírenie EÚ o tie kandidátske krajiny, ktoré splnia kritériá členstva.

 

  • Budeme pracovať na prehĺbení európskej spolupráce v otázkach obrany s dôrazom na generovanie nových spôsobilostí a pomoc Ukrajine, berúc do úvahy kľúčovú úlohu Aliancie pri zabezpečení obrany členských krajín ako takých.

 

Zdielať
FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare

Podobné články

FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare