Prejsť na obsah

Riadenie digitalizácie ako politickej priority

Zavedieme rolu „Digital Transformation Officer“ na každom ministerstve priamo pod ministrom/ministerkou s účelom lepšej koordinácie transformačných iniciatív v oblasti digitalizácie v danom rezorte či inštitúcii. Projekty digitalizácie tak dostanú jasné vlastníctvo a zodpovednosť na najvyššej úrovni riadenia.   Posilníme postavenie Rady vlády pre digitalizáciu a rozšírime jej pôsobnosť na všetky domény Digitálnej dekády 2030. Pripravíme
  • Zavedieme rolu „Digital Transformation Officer“ na každom ministerstve priamo pod ministrom/ministerkou s účelom lepšej koordinácie transformačných iniciatív v oblasti digitalizácie v danom rezorte či inštitúcii. Projekty digitalizácie tak dostanú jasné vlastníctvo a zodpovednosť na najvyššej úrovni riadenia.

 

  • Posilníme postavenie Rady vlády pre digitalizáciu a rozšírime jej pôsobnosť na všetky domény Digitálnej dekády 2030. Pripravíme jasný plán výsledkov, rozdelenie zodpovedností a dohľad nad ich plnením na úrovni Digital Transformation Officer za každý rezort.

 

  • Posilníme personálne a odborné kapacity na digitalizáciu na strane štátu na základe 3 princípov: dynamické prostredie pre prácu, lepšie ohodnotenie, jasná misia.

 

  • Do procesu prípravy legislatívy zavedieme princíp „digital-ready“, aby novovznikajúca legislatíva rešpektovala možnosti a princípy digitálneho štátu a digitálnej transformácie spoločnosti.
Zdielať
FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare

Podobné články

FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare