Prejsť na obsah

Posilníme spojenectvá

 Budeme v EÚ presadzovať obrannú politiku, ktorá kladie dôraz na spôsobilosti a akcieschopnosť, nie politické súboje s NATO.   Podporíme dohodu členských krajín investovať minimálne 2 % HDP do obrany, z toho minimálne 20 % do modernizácie. Nielen preto, že sme sa tak zaviazali spolu so 29 spojencami v NATO, ale aj preto, aby Slovensko
  •  Budeme v EÚ presadzovať obrannú politiku, ktorá kladie dôraz na spôsobilosti a akcieschopnosť, nie politické súboje s NATO.

 

  • Podporíme dohodu členských krajín investovať minimálne 2 % HDP do obrany, z toho minimálne 20 % do modernizácie. Nielen preto, že sme sa tak zaviazali spolu so 29 spojencami v NATO, ale aj preto, aby Slovensko malo ozbrojené sily schopné ubrániť celistvosť a zvrchovanosť krajiny.  

 

  • Posilníme ľudské a technické prepojenie medzi SR a Alianciou. Slovensko potrebuje viac dôstojníckych a civilno-expertných pozícií v štruktúrach NATO, potrebuje viac ľudí v štátnej správe na Slovensku so skúsenosťou s medzinárodnými misiami, organizáciami či veliteľstvami. Potrebuje tiež lepšie fyzické spojenie medzi kľúčovými bezpečnostnými inštitúciami na Slovensku a našimi spojencami, aby v čase krízy prebiehala koordinácia krokov bez komplikácií a zbytočných prieťahov.
Zdielať
FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare

Podobné články

FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare