Prejsť na obsah

Podporíme Ukrajinu

Zasadíme sa za členstvo Ukrajiny v EÚ. Žiadna krajina neobetovala za ostatné dekády pre európske ideály toľko, ako náš východný sused. Jej vstup by zároveň bol veľkou vzpruhou pre ekonomiku celého východného Slovenska.   Budeme presadzovať pokračovanie poskytovania (kolektívne či cez EÚ a iné spojenectvá) takej humanitárnej, finančnej, diplomatickej a vojenskej podpory Kyjevu, akú krajina potrebuje, aby
  • Zasadíme sa za členstvo Ukrajiny v EÚ. Žiadna krajina neobetovala za ostatné dekády pre európske ideály toľko, ako náš východný sused. Jej vstup by zároveň bol veľkou vzpruhou pre ekonomiku celého východného Slovenska.

 

  • Budeme presadzovať pokračovanie poskytovania (kolektívne či cez EÚ a iné spojenectvá) takej humanitárnej, finančnej, diplomatickej a vojenskej podpory Kyjevu, akú krajina potrebuje, aby uspela v boji proti ruskej agresii – nielen preto, že je to ľudsky správne, ale hlavne preto, lebo na Ukrajine sa dnes bojuje aj o bezpečnosť a zvrchovanosť Slovenska a pravidlá hry v Európe, ktoré Slovensku nesmierne vyhovujú.

 

  • Využijeme krízu aj ako príležitosť. Ak Ukrajina uspeje, po vojne bude nasledovať rekonštrukcia, v ktorej by Slovensko mohlo a malo hrať dôležitú úlohu. Čím viac Ukrajina prosperuje, tým viac obchodných príležitostí sa otvára, hlavne pre východ Slovenska. PS preto vymenuje národného koordinátora pre pomoc s obnovou  Ukrajiny, ktorého/ktorej úlohou bude mobilizovať súkromné a štátne kapacity, informovať ich o možnostiach a vytvárať vhodné podnikateľské prostredie pre slovenské investície na Ukrajine.

 

  • Podporujeme sankčnú politiku EÚ voči Rusku a Bielorusku. Vďaka sankciám má Vladimír Putin menej prostriedkov na nákup zbraní a regrutovanie vojakov pre svoju agresiu, navyše tlačia na ruský režim a testujú jeho vytrvalosť.
Zdielať
FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare

Podobné články

FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare