Prejsť na obsah

Otvorený šport pre všetkých

Otvoríme športové plochy pre všetkých, najmä deti. Napriek mnohým benefitom športu pre deti a dospelých ľudí športoviská často zívajú prázdnotou, dôvodom čoho je aj ich nedostupnosť a spoplatnenie aj verejných športových plôch (školské ihriská, telocvične). Prehodnotíme tento prístup a zdostupníme športové plochy všade tam, kde to okolnosti povoľujú.   Rozbehneme program obnovy a výstavby kvalitných
  • Otvoríme športové plochy pre všetkých, najmä deti. Napriek mnohým benefitom športu pre deti a dospelých ľudí športoviská často zívajú prázdnotou, dôvodom čoho je aj ich nedostupnosť a spoplatnenie aj verejných športových plôch (školské ihriská, telocvične). Prehodnotíme tento prístup a zdostupníme športové plochy všade tam, kde to okolnosti povoľujú.

 

  • Rozbehneme program obnovy a výstavby kvalitných športovísk, najmä v školách. Zdrojom financií môže byť napríklad Fond na podporu športu, ktorý dodnes naakumuloval desiatky miliónov eur bez zjavného cieľa.

 

  • Začneme zbierať a vyhodnocovať výsledky športu. Zavedieme rozumné merateľné ukazovatele pre jednotlivé dotačné schémy – na to však potrebujeme začať zbierať údaje o športovaní širokej populácie, detí a menšín (tie v priemere športujú menej ako väčšinová populácia).

 

  • Prehodnotíme systém športových poukazov. Štát dnes nielenže nesleduje výsledkové ukazovatele schémy (koľko detí začalo športovať), ale ani nevie, koľko športových poukazov sa ročne reálne využíva. Prostriedky vynakladané systémom športových poukazov použijeme efektívnejšie a tak, aby pomohli aj deťom rodičov, ktorí nemajú odpracované dva roky, čo je dnes podmienkou získania poukazu.

 

  • Rozbehneme zjednodušené eurofondové projekty na podporu malých, lokálnych športovísk, ktoré si vyžadujú iba nízku finančnú podporu.
Zdielať
FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare

Podobné články

FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare