Prejsť na obsah

Organizácia štátu

Zriadime špecializované implementačné tímy priamo pod premiérom/premiérkou, ktorých úlohou bude doručiť výsledky v konkrétnych prioritách ako napríklad meškanie vlakov alebo čakačky v zdravotníctve.    Vládne inovačné huby – vytvoríme špecializované útvary na báze spolupráce štátu, inovatívneho súkromného sektora a univerzít. Ich misiou bude zavádzať inovatívne postupy do fungovania štátu a podnikania.    Štátne organizácie budú
  • Zriadime špecializované implementačné tímy priamo pod premiérom/premiérkou, ktorých úlohou bude doručiť výsledky v konkrétnych prioritách ako napríklad meškanie vlakov alebo čakačky v zdravotníctve. 

 

  • Vládne inovačné huby – vytvoríme špecializované útvary na báze spolupráce štátu, inovatívneho súkromného sektora a univerzít. Ich misiou bude zavádzať inovatívne postupy do fungovania štátu a podnikania. 

 

  • Štátne organizácie budú orientované na výsledok. Zvýšime zameranie na výkon – organizácie štátu budú musieť dosahovať férovo stanovené ukazovatele, od čoho bude závisieť aj ich financovanie a ohodnotenie manažmentu.

 

  • Zvážime zrušenie a spájanie menších organizácií. Vidíme značnú možnosť úspor v rušení a spájaní menších organizácií najmä tam, kde je úloha štátu zbytočná, alebo kde fungujú neefektívne.

 

  • Rozbehneme rozsiahle personálne audity a prehodnotíme zamestnanecké počty. Znížime počty zamestnancov či zamestnankýň tam, kde ich dnes máme priveľa. Ušetrené zdroje je následne nutné pretaviť na nové priority, ktoré prináša doba a do lepšieho platového ohodnotenia osôb zamestnaných štátom na pozíciách, ktoré sú dnes v porovnaní so súkromným sektorom neatraktívne (manažment, IT a pod.), čím dosiahneme kvalitné a odborné obsadenie týchto pozícií. 

 

Zdielať
FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare

Podobné články

FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare