Prejsť na obsah

Koniec chaosu: Upokojíme a stabilizujeme regulačné prostredie

Minimalizujeme zmeny zásadných zákonov ovplyvňujúcich podnikateľské prostredie na frekvenciu maximálne jedenkrát ročne, s účinnosťou od začiatku kalendárneho roka.   Zavedieme pre všetky návrhy zákonov predložené do NR SR a aj pre dôležité nelegislatívne politiky a regulácie pravidlo povinného vypracovania a zverejnenia analýzy vplyvov na verejné financie, ľudí aj firmy.    Budeme dodržiavať a vynucovať pravidlá
  • Minimalizujeme zmeny zásadných zákonov ovplyvňujúcich podnikateľské prostredie na frekvenciu maximálne jedenkrát ročne, s účinnosťou od začiatku kalendárneho roka.

 

  • Zavedieme pre všetky návrhy zákonov predložené do NR SR a aj pre dôležité nelegislatívne politiky a regulácie pravidlo povinného vypracovania a zverejnenia analýzy vplyvov na verejné financie, ľudí aj firmy. 

 

  • Budeme dodržiavať a vynucovať pravidlá tvorby zákonov s cieľom obmedziť „prílepky“ a iné spôsoby obchádzania legislatívneho procesu, ktoré sa dejú často bez potrebnej odbornej a verejnej diskusie a na poslednú chvíľu.

 

  • Zavedieme jasné pravidlá, ako majú štátne orgány zrozumiteľne informovať občanov a občianky i podniky o nových povinnostiach a zákonoch.
Zdielať
FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare

Podobné články

FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare