Prejsť na obsah

Férový šport pre zväzy

Budeme naďalej financovať športové zväzy existujúcimi dotáciami pre uznané športy. V spolupráci so zväzmi otvoríme možnosť zmeny vzorca na podporu, najmä s ohľadom na vyššiu povinnosť zväzov investovať do mládeže (povinnosť je dnes na úrovni 15 %).   Zvážime zjednodušenie registrácie nových športových zväzov, aby sme podporili mladé a vznikajúce športy. Takto sa nám podarí
  • Budeme naďalej financovať športové zväzy existujúcimi dotáciami pre uznané športy. V spolupráci so zväzmi otvoríme možnosť zmeny vzorca na podporu, najmä s ohľadom na vyššiu povinnosť zväzov investovať do mládeže (povinnosť je dnes na úrovni 15 %).

 

  • Zvážime zjednodušenie registrácie nových športových zväzov, aby sme podporili mladé a vznikajúce športy. Takto sa nám podarí rozvíjať aj nové športy, ktoré často lákajú najmä mládež.

 

  • Predstaviteľstvo štátu sa bude aktívne zasadzovať za organizáciu vrcholových podujatí na Slovensku. Okrem klasických športových podujatí mužských reprezentácií, s ktorých organizáciou má Slovensko skúsenosti (MS v hokeji) podporíme aj podujatia menej populárnych športov, športové podujatia ženských reprezentácií či podujatia športovcov a športovkýň so zdravotným znevýhodnením.
Zdielať
FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare

Podobné články

FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare