Prejsť na obsah

Efektívnejšia podpora pre návrat na Slovensko

Zavedieme schémy podpory pre návrat študentov/študentiek a pracovníkov/pracovníčok zo zahraničia. Doplníme poskytované študentské pôžičky a štipendiá  pre štúdium v zahraničí o také, ktorých čerpanie bude naviazané na návrat na Slovensko.   Zjednodušíme administratívu navrátilcom na Slovensko. Návrat Slovákom a Slovenkám zo zahraničia uľahčíme zjednodušením administratívy pri uznávaní zahraničných kvalifikácií. Pre uľahčenie návratu pre ľudí, ktorí
  • Zavedieme schémy podpory pre návrat študentov/študentiek a pracovníkov/pracovníčok zo zahraničia. Doplníme poskytované študentské pôžičky a štipendiá  pre štúdium v zahraničí o také, ktorých čerpanie bude naviazané na návrat na Slovensko.

 

  • Zjednodušíme administratívu navrátilcom na Slovensko. Návrat Slovákom a Slovenkám zo zahraničia uľahčíme zjednodušením administratívy pri uznávaní zahraničných kvalifikácií. Pre uľahčenie návratu pre ľudí, ktorí si v zahraničí založili rodinu, zároveň znížime prísnosť kritérií pri nadobúdaní občianstva (napríklad nutnú dĺžku pobytu na Slovensku).

 

  • Zlepšíme komunikáciu s diaspórou. Budeme podporovať formálne aj neformálne sieťovanie a moderné komunikačné platformy s cieľom budovať funkčný vzťah s našou diaspórou.

 

  • Začneme zbierať a komunikovať detailné dáta o odlive domácej pracovnej sily
Zdielať
FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare

Podobné články

FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare