Prejsť na obsah

Budovanie odolnosti spoločnosti voči dezinformáciám a hybridným hrozbám

Posilníme kapacitu štátu pre strategickú komunikáciu. Schválime koncepciu strategickej komunikácie a zabezpečíme financovanie útvarov strategickej komunikácie na jednotlivých rezortoch, ktorým končí financovanie. Počet týchto jednotiek rozšírime.   Kampane z verejných financií v online priestore nebudú môcť byť zobrazované na dezinformačných weboch – môžu na to využiť ich voľne dostupné zoznamy (napr. službu konspiratori.sk) a ísť
  • Posilníme kapacitu štátu pre strategickú komunikáciu. Schválime koncepciu strategickej komunikácie a zabezpečíme financovanie útvarov strategickej komunikácie na jednotlivých rezortoch, ktorým končí financovanie. Počet týchto jednotiek rozšírime.

 

  • Kampane z verejných financií v online priestore nebudú môcť byť zobrazované na dezinformačných weboch – môžu na to využiť ich voľne dostupné zoznamy (napr. službu konspiratori.sk) a ísť tak príkladom pre ostatné subjekty zadávajúce reklamu. Takáto podmienka by sa doplnila napríklad do nového operačného programu či štátnych dotačných schém.

 

  • Posilníme dôraz na mediálnu gramotnosť na školách v rámci kurikulárnej reformy pre stredné školy. Súčasťou školských osnov bude fungovanie sociálnych sietí a ich algoritmov, schopnosť rozlišovať dôveryhodnosť rôznych zdrojov na internete alebo znalosť manipulačných techník.
Zdielať
FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare

Podobné články

FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare