Prejsť na obsah

Prieskum Ipsosu: Smer a Hlas sú tesne pri sebe, PS rekordne vysoko a Heger pod čiarou

Napísali o nás

Strany Hlas a Smer súperia o víťazstvo vo voľbách a zatiaľ ide o tesný súboj bez jasného víťaza. Progresívne Slovensko sa na tieto dve strany doťahuje z tretieho miesta.

Vo volebnom modeli Ipsosu tesne vedie Smer (16,8 percenta), nasledovaný Hlasom (16,2). Rozdiely sú také tesné, že by pre možnú odchýlku mohlo byť poradie aj opačné. Aj posuny oboch strán oproti marcu sú len minimálne – Smer si polepšil o 0,6 a Hlas o 0,2 percentuálneho bodu, čo sú len kozmetické zmeny. Z posledných dát sa dá čítať napríklad to, že pád Hlasu sa mohol zastaviť či zabrzdiť a Smer zásadnejšie nestúpa.

Na treťom mieste je už stabilne PS, ktoré sa v prieskume Ipsosu dostalo až na 14,1 percenta, čo je v prieskumoch tejto agentúry rekord. Hoci PS oproti marcu stúplo až o tri percentuálne body, oproti januárovému prieskumu ide len o 1,5-percentný nárast. Podstatné pri tejto strane je, že sa jej posilňuje jadro – teda počet voličov, ktorí sú napevno rozhodnutí voliť Progresívne Slovensko.

Zdielať
FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare

Podobné články

Progresívne Slovensko kritizuje návrh ústavného zákona o RTVS

Ústavný zákon o Rozhlase a televízii Slovenska, ktorý prešiel prvým čítaním v NR SR, podľa hnutia Progresívne Slovensko upevní nesprávny spôsob financovania verejnoprávneho...

Valášek: Hlas chce byť za pekných pred voličmi Smeru aj na západných ambasádach

V rozhovore s Tomášom Valáškom, dlhoročným diplomatom, dnes jediným poslancom Progresívneho Slovenska, ktorý sa do Národnej rady dostal na kandidátke Za ľudí, sa...

FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare