Prejsť na obsah

Predstavujeme program a tím pre naštartovanie slovenskej ekonomiky

Tlačové správy

BRATISLAVA – Progresívne Slovensko predstavilo program a tím pre ekonomiku. Chceme, aby mohli ľudia na Slovensku prežiť kvalitný život a naplniť svoj potenciál, a nemuseli odchádzať za lepšími podmienkami do zahraničia, vyhlásil predseda PS a podpredseda EP Michal Šimečka. “Musíme znovu naštartovať ekonomiku a výrazne ozdraviť verejné financie. A ak nám záleží na dôstojnej budúcnosti

BRATISLAVA – Progresívne Slovensko predstavilo program a tím pre ekonomiku. Chceme, aby mohli ľudia na Slovensku prežiť kvalitný život a naplniť svoj potenciál, a nemuseli odchádzať za lepšími podmienkami do zahraničia, vyhlásil predseda PS a podpredseda EP Michal Šimečka.

Musíme znovu naštartovať ekonomiku a výrazne ozdraviť verejné financie. A ak nám záleží na dôstojnej budúcnosti pre všetkých ľudí na Slovensku, potrebujeme tiež využiť prechod na zelenú ekonomiku, a uchopiť ho ako šancu. Preto sme postavili silný tím a ponúkame komplexný program pre naštartovanie slovenskej ekonomiky,” dodal Šimečka. 

Hnutie sa podľa podpredsedu Michala Trubana zameriava na nevyužitý potenciál slovenských malých firiem a jednotlivcov.
„Máme biznisplán pre budúcnosť, ktorý sa zakladá na systematickej podpore podnikavosti. Mikropodnikanie do 10-tisíc eur s minimálnou byrokraciou, špičkové podnikateľské a manažérske vzdelávanie, ale aj podnikanie už od 16 rokov nepomôžu len jednotlivcom. Prospech z lepšieho podnikateľského prostredia budeme mať všetci,“ zdôraznil Truban.

PS chce tiež podľa ekonomického experta hnutia Štefana Kišša ľuďom doručiť skutočné sociálne istoty.
Jediný spôsob, ako ich garantovať, je mať dlhodobo zdravé verejné financie. Vyhneme sa tak gréckemu scenáru, kde nezodpovedná ekonomická politika viedla k prepadu životnej úrovne. Úspory budeme hľadať pri najmenej efektívnych výdavkoch, čo znamená napríklad štíhlejšiu byrokraciu a zrušenie neefektívnych dotácií. Zároveň si uvedomujeme, že slovenská ekonomika potrebuje reformy a investície do oblastí ako je školstvo a zdravotníctvo,” vyhlásil Kišš s tým, že PS sa chce zamerať na investície s najväčšou návratnosťou – podľa princípu hodnoty za peniaze.

Člen predsedníctva Ivan Štefunko odprezentoval opatrenia, ktorými sa chce Progresívne Slovensko chopiť príležitosti, ktorou je prechod na zelenú ekonomiku.
“Rozvoju zelenej energie najviac pomôžeme tak, že z neho budú benefitovať domácnosti aj firmy. Jedným z príkladov je projekt obnovy domov, ktorý bude ľuďom šetriť energie, poskytne príležitosti slovenským firmám a zvýši zamestnanosť. Chceme tiež podporovať všetkých, ktorí si sami vyrábajú alebo chcú vyrábať zelenú energiu,” uviedol Štefunko.

O podpore tvorivej a inovačnej kapacity jednotlivcov hovorila aj expertka PS na kreatívny priemysel Zora Jaurová.
„Ekonomika 21.storočia je a bude stále viac založená práve na ideách, inováciách a kreativite. Tými, ktorí ju ženú vpred sú častokrát práve podnikaví jednotlivci a malé firmy, ktoré dokážu posúvať hranice inovácie a prinášať do ekonomiky vysokú pridanú hodnotu,“ podčiarkla Jaurová.

Zdielať
FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare

Podobné články

Martin Hojsík je jedným z najvplyvnejších politikov v 705-člennom Európskom parlamente

27. februára

EU Influence index zaradil medzi dvanásť najvplyvnejších politikov Európskeho parlamentu jeho podpredsedu Martina Hojsíka (PS/Renew). Za 20 rokov členstva Slovenska v EÚ sa v prvej...

Ak má Fico mierový plán pre Ukrajinu, mal by nám ho ukázať

26. februára

Premiér Robert Fico hazarduje s verejnou mienkou a predvádza falošnú marketingovú operáciu s cieľom odviesť pozornosť od domácich problémov, povedal na tlačovom brífingu predseda...

Predstavili sme prorodinný balíček, prináša škôlkovné až do 450 eur mesačne

24. februára

Skupina poslankýň a poslanec Progresívneho Slovenska predstavili prvé dva zákony z prorodinného balíčka, ktorý pomáha rodičom detí v predškolskom veku. Škôlkovné až do výšky 450...

FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare