Prejsť na obsah

Predstavujeme opatrenia pre zdravotníctvo, štát má byť silným hráčom a bojovať za záujmy pacienta

BRATISLAVA – Progresívne Slovensko predstavilo opatrenia pre zdravotníctvo. Je načase zmeniť prístup, štát má byť v zdravotníctve silným hráčom, ktorý bojuje za záujmy pacienta, vyhlásil predseda PS a podpredseda EP Michal Šimečka. “V PS máte istotu, že nebudeme kopať za záujmy žiadnej zo súkromných skupín v zdravotníctve. Chceme dať verejný záujem na prvé miesto. Náš

BRATISLAVA – Progresívne Slovensko predstavilo opatrenia pre zdravotníctvo. Je načase zmeniť prístup, štát má byť v zdravotníctve silným hráčom, ktorý bojuje za záujmy pacienta, vyhlásil predseda PS a podpredseda EP Michal Šimečka.

V PS máte istotu, že nebudeme kopať za záujmy žiadnej zo súkromných skupín v zdravotníctve. Chceme dať verejný záujem na prvé miesto. Náš expert na zdravotníctvo Oskar Dvořák nemá väzby na žiadne finančné skupiny a je pripravený do bodky presadzovať to, čo je najlepšie pre pacientov a pacientky,” uviedol Šimečka s tým, že PS chce urobiť poriadok v systéme, zakročiť proti skrytým poplatkom a jasne diktovať ciele zdravotným poisťovniam.

Program Progresívneho Slovenska v oblasti zdravotníctva stojí princípoch verejného záujmu a záujmu pacientov na prvom mieste, spokojných a dobre zaplatených zdravotných pracovníkoch a pracovníčkach, moderných nemocniciach, garancii dostupnej ambulantnej starostlivosti a dôraze na prevenciu.  

Jadro zdravotnej starostlivosti chce hnutie podľa Dvořáka postaviť na starostlivosti všeobecných lekárov a lekárok prvého kontaktu.

“Chaos v zdravotníctve musí skončiť. Naším cieľom je posilnenie úlohy všeobecného lekárstva v systéme,aby sme zachytili čo najviac chorôb v skorom štádiu, zameriame sa preto na navýšenie počtu sestier, lekárov a lekárok vo všeobecných ambulanciách. Zároveň ale chceme zvýšiť ich kompetencie, čo musí ísť ruka v ruke s digitalizáciou, odstraňovaním byrokracie a zmenami v modeloch práce,” dodal Dvořák. 

Oblasťou, ktorá podľa PS veľmi trpí, sú nemocnice. Chce ich dostať pod koordinované riadenie a investovať do výstavby troch nových univerzitných nemocníc v Bratislave, Košiciach a Martine.

Aj pri Rázsochách sme boli svedkami, že hoci peniaze sú, nie sme schopní ich správne a včas využiť. Takéto zlyhania si už nemôžeme dovoliť. Rovnako dôležité je upratať platby a sústrediť sa na efektívnu ochranu pacientov. Našou prioritou by však malo byť, aby sa človek pacientom ani nestal, a prežil čo najdlhšie v zdraví. Chceme sa zamerať na podporu prevencie a rozvoja zdravého životného štýlu a zlepšenie prístupu ku starostlivosti o duševné zdravie,” uzavrel Dvořák.

Zdielať
FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare

Podobné články

Udržíme Slovensko v Európe, ukážeme svetu, že naša krajina je viac ako Fico 

Progresívne Slovensko dnes odštartovalo kampaň do európskych volieb. Udržíme Slovensko v Európe, nemôžeme dopustiť aby nás Fico z Únie postupne odtiahol, vyhlásil predseda PS a...

Za nečinnosť vlády pri šetrení platíme už teraz. Vyhrá Fico, prehrajú občania

Ďalšia hrozba straty európskych peňazí pre kroky súčasnej vlády prichádza v otázke výdavkových limitov. V podobe, ako ich predstavilo ministerstvo financií, neplnia míľniky v Pláne...

Majú všetku moc, no videopremiér Fico len fňuká a dejiny si ho raz môžu pamätať ako vlastizradcu

Namiesto fňukania a hádzania viny na opozíciu by mala vláda v Bruseli zachraňovať štyri miliardy z Plánu obnovy, o ktoré môže Slovensko prísť pre schválenie mafiánskeho balíčka....

FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare