Prejsť na obsah

Predseda Progresívneho Slovenska Michal Šimečka sa stal podpredsedom parlamentu

Tlačové správy

Predseda Progresívneho Slovenska Michal Šimečka sa stal podpredsedom parlamentu. Za hlavné tri vlastnosti PS v opozičnej práci označil aktívnosť, odbornosť a líderstvo. “Progresívne Slovensko bude aktívnou opozíciou. Nebudeme sedieť v kúte a nečinne zalamovať rukami, že ako opozícia nič nezmôžeme. Tieto štyri roky nechceme premrhať. Naopak, chceme dôsledne kontrolovať vládnu koalíciu, dôrazne upozorňovať na jej

Predseda Progresívneho Slovenska Michal Šimečka sa stal podpredsedom parlamentu. Za hlavné tri vlastnosti PS v opozičnej práci označil aktívnosť, odbornosť a líderstvo.

Progresívne Slovensko bude aktívnou opozíciou. Nebudeme sedieť v kúte a nečinne zalamovať rukami, že ako opozícia nič nezmôžeme. Tieto štyri roky nechceme premrhať. Naopak, chceme dôsledne kontrolovať vládnu koalíciu, dôrazne upozorňovať na jej prešľapy a navrhovať lepšie riešenia. Tam, kde vláda príde s rozumnými riešeniami, budeme konštruktívni a vecní,” uviedol Šimečka.

Za druhú ambíciu PS ako najsilnejšej opozičnej strany jej predseda označil odbornosť, hnutie totiž bude prinášať analýzy, odborné riešenia a konkrétne návrhy.

Nečakajte od nás krik, bitky ani lacné kabaretné predstavenia. Toho si Slovensko zažilo už viac než dosť, a výsledkom je, žiaľ, aj vznik štvrtej Ficovej vlády. Ak budete chcieť dostať odborné názory na to, čo robí táto vláda a čo by bolo pre Slovensko lepšou alternatívou, u poslancov a poslankýň PS by ste mali vždy dostať relevantné odpovede,” dodal Šimečka. 

Výsledok volieb spravil z PS lídrov opozície a hnutie chce preto postaviť silnú, kvalitnú alternatívu vláde Smeru, Hlasu a SNS.

Ľuďom na Slovensku chceme vrátiť nádej, že politika sa dá robiť aj inak, a že politici ako Robert Fico a Andrej Danko tu nebudú vládnuť večne. Dokázať, že hoci to teraz tesne nevyšlo, tak v najbližších voľbách si Slovensko už konečne môže vybrať lepšiu budúcnosť. My v PS na tom budeme pracovať každý jeden deň,” uzavrel Šimečka.

Zdielať
FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare

Podobné články

Taraba musí vysvetľovať, prečo ignoruje hlas verejnosti a ustupuje poľovníckej lobby 

03. decembra

Dôvodom je aktuálny návrh na obnovenie kvót na odstrel vlka dravého. Tento krok je v rozpore nielen s ochranou prírody, ale aj s medzinárodnými záväzkami Slovenskej republiky. Minister...

Robert Fico chce pretlačiť zásadné oslabenie špeciálnej prokuratúry

01. decembra

Progresívne Slovensko upozorňuje, že predseda vlády Robert Fico chce pretlačiť zásadné oslabenie Úradu špeciálnej prokuratúry. Zmenu si potajme dohaduje na Európskej komisii, doma ju...

Vláda tému duševného zdravia nemôže ignorovať, ide o bezpečnosť našich detí

01. decembra

Progresívne Slovensko varuje pred alarmujúcim stavom duševného zdravia mladých ľudí. Na jedného školského psychológa či psychologičku základnej školy pripadá vyše 900 detí,...

FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare