Prejsť na obsah

Predseda Progresívneho Slovenska Michal Šimečka sa stal podpredsedom parlamentu

Predseda Progresívneho Slovenska Michal Šimečka sa stal podpredsedom parlamentu. Za hlavné tri vlastnosti PS v opozičnej práci označil aktívnosť, odbornosť a líderstvo. “Progresívne Slovensko bude aktívnou opozíciou. Nebudeme sedieť v kúte a nečinne zalamovať rukami, že ako opozícia nič nezmôžeme. Tieto štyri roky nechceme premrhať. Naopak, chceme dôsledne kontrolovať vládnu koalíciu, dôrazne upozorňovať na jej

Predseda Progresívneho Slovenska Michal Šimečka sa stal podpredsedom parlamentu. Za hlavné tri vlastnosti PS v opozičnej práci označil aktívnosť, odbornosť a líderstvo.

Progresívne Slovensko bude aktívnou opozíciou. Nebudeme sedieť v kúte a nečinne zalamovať rukami, že ako opozícia nič nezmôžeme. Tieto štyri roky nechceme premrhať. Naopak, chceme dôsledne kontrolovať vládnu koalíciu, dôrazne upozorňovať na jej prešľapy a navrhovať lepšie riešenia. Tam, kde vláda príde s rozumnými riešeniami, budeme konštruktívni a vecní,” uviedol Šimečka.

Za druhú ambíciu PS ako najsilnejšej opozičnej strany jej predseda označil odbornosť, hnutie totiž bude prinášať analýzy, odborné riešenia a konkrétne návrhy.

Nečakajte od nás krik, bitky ani lacné kabaretné predstavenia. Toho si Slovensko zažilo už viac než dosť, a výsledkom je, žiaľ, aj vznik štvrtej Ficovej vlády. Ak budete chcieť dostať odborné názory na to, čo robí táto vláda a čo by bolo pre Slovensko lepšou alternatívou, u poslancov a poslankýň PS by ste mali vždy dostať relevantné odpovede,” dodal Šimečka. 

Výsledok volieb spravil z PS lídrov opozície a hnutie chce preto postaviť silnú, kvalitnú alternatívu vláde Smeru, Hlasu a SNS.

Ľuďom na Slovensku chceme vrátiť nádej, že politika sa dá robiť aj inak, a že politici ako Robert Fico a Andrej Danko tu nebudú vládnuť večne. Dokázať, že hoci to teraz tesne nevyšlo, tak v najbližších voľbách si Slovensko už konečne môže vybrať lepšiu budúcnosť. My v PS na tom budeme pracovať každý jeden deň,” uzavrel Šimečka.

Zdielať
FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare

Podobné články

Národné parky regiónom pomáhajú, no vláda ich berie ako bremeno

Namiesto ochrany deviatich národných parkov ich ministerstvo životného prostredia chápe ako bremeno, čím ohrozuje vzácnu prírodu a brzdí budúci rozvoj vymierajúcich regiónov Slovenska....

Zákon o výruboch je nebezpečný, vládna koalícia ho odmietla opraviť

Zákon o výrube drevín je nebezpečný a otvára dvere ničeniu prírody, upozorňuje Progresívne Slovensko. Novela predstavuje veľký problém pre voľnú krajinu aj pre mestá a obce,...

Vyzývame vládu na stiahnutie zákona o RTVS, reforma verejnoprávnych médií musí byť výsledkom celospoločenskej diskusie

Progresívne Slovensko vyzýva vládu, aby stiahla zákon, ktorý likviduje RTVS. Koalícia má príležitosť vytvoriť priestor pre riadnu diskusiu o reforme verejnoprávnych médií, ktorá by...

FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare