Prejsť na obsah

Potvrdilo sa, že na Slovensku dokážeme poraziť Smer

Progresívne Slovensko po víťazstve vo voľbách do Európskeho parlamentu poďakovalo za dôveru viac ako 400-tisíc voličom a voličkám. Potvrdilo sa, že na Slovensku dokážeme poraziť Smer, vyhlásil predseda PS a podpredseda NR SR Michal Šimečka.  “Voľby vyhralo jasne proeurópsky orientované hnutie, hnutie ktoré si zakladá na odbornej, dôraznej ale slušnej politike, bez klamstiev a podpásových

Progresívne Slovensko po víťazstve vo voľbách do Európskeho parlamentu poďakovalo za dôveru viac ako 400-tisíc voličom a voličkám. Potvrdilo sa, že na Slovensku dokážeme poraziť Smer, vyhlásil predseda PS a podpredseda NR SR Michal Šimečka. 

Voľby vyhralo jasne proeurópsky orientované hnutie, hnutie ktoré si zakladá na odbornej, dôraznej ale slušnej politike, bez klamstiev a podpásových útokov. Je to dôležitý signál.

Toľko hlasov ešte nezískala žiadna strana v európskych voľbách na Slovensku. Aj 6 europoslancov je historicky najväčší počet. PS sa zároveň stala de facto najsilnejšou liberálnou stranou v europarlamente. Tento výsledok zaregistrovala celá EÚ,” zdôraznil Šimečka. 

Možno ešte dôležitejší je podľa Šimečku signál dovnútra našej spoločnosti, pre Slovensko.  

Potvrdilo sa, že na Slovensku dokážeme poraziť Smer. Je to veľmi dôležitá vzpruha pre ľudí do najbližšieho obdobia. A zároveň dôležitý odkaz, ktorý vyslali voliči tejto vláde – brzdite, naozaj si nemôžete dovoliť všetko. Vidíme, že sa to dá. Dokážeme sa zmobilizovať a vo voľbách presadiť víziu proeurópskeho, moderného Slovenska. V týchto voľbách sa nám podarilo zvíťaziť. A na tento výsledok musíme nadviazať. Sú pred nami dva roky tvrdej práce,” dodal Šimečka.

PS sa preto chce najbližšie roky sústrediť na prítomnosť v regiónoch po celom Slovensku, na prípravu programu pre budúcnosť Slovenska, aj na posilňovanie sa o ďalšie politické talenty a osobnosti.

Aj v týchto voľbách sa ukázalo, že ľudia oceňujú kvalitnú, odbornú kandidátku, plnú skúsených ľudí. Som hrdý na zostavu, ktorú PS posiela do Bruselu. Som presvedčený, že to je najsilnejšia zostava, aká kedy za Slovensko v europarlamente pracovala,” zdôraznil Šimečka. 

Bývalý premiér Ľudovít Ódor smeruje do EP s najsilnejším slovenským mandátom. Poďakoval voličom, ktorí rozhodli o víťazstve PS nad Smerom. 

Je to dôležitý signál, že Smer je poraziteľný aj v ďalších voľbách. Špeciálne sa chcem poďakovať ľuďom, ktorí mi dali svoj krúžok. Svoj silný mandát budem napĺňať tak, ako som sľúbil. Odborne, slušne, a so záujmom Slovenska na prvom mieste,” uviedol Ódor s tým, že chce pracovať na zelenej a digitálnej transformácii aj na tom, aby európske peniaze smerovali priamo do slovenských regiónov.

Výsledky volieb podľa bývalého premiéra Ódora potvrdili, že slovenská spoločnosť je výrazne polarizovaná. 

So svojou „Ľudovou krčmou“ preto skúsim navštíviť všetky okresy na Slovensku, v ktorých nevyhralo Progresívne Slovensko. Našou úlohou je spraviť všetko preto, aby sme aspoň časť z týchto ľudí presvedčili, že existuje lepšia alternatíva ako voľba strán, ktoré šíria nenávisť a klamstvá,” uzavrel Ódor.


Prikladám link na stream tlačovej konferencie: https://www.facebook.com/miso.simecka/videos/333239819662323/

Zdielať
FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare

Podobné články

Na doživotnú rentu nevidíme dôvod, k lex atentát predložíme pozmeňujúce návrhy

Progresívne Slovensko upozorňuje, že vládou schválené opatrenia nereagujú na samotný atentát. PS je pripravené rokovať s predstaviteľmi koalície o podobe vhodnej odpovede na atentát, v...

Sociálnu pomoc nemôže ovládať klientelizmus

Progresívne Slovensko navrhuje, aby boli poradovníky na miesto v zariadení sociálnych služieb verejné. Povedie to k nižšej miere klientelizmu a zjednoteniu systému pre klientov sociálnych...

Do Progresívneho Slovenska vstupuje trnavský župan Jozef Viskupič

Do Progresívneho Slovenska vstupuje predseda Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič. PS chceme ukotviť v každom regióne, posilňujeme preto o výrazné osobnosti z celého Slovenska,...

FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare