Prejsť na obsah

Oskar Dvořák: Vláda nás bude pol roka držať v ilúzii, že Rázsochy stíha

Pozrite si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s Oskarom Dvořákom, expertom na zdravotníctvo strany Progresívne Slovensko.

„Mám obrovskú pochybnosť, či sa to stihne. Investičný semafor ukazuje, že mešká medicínsky plán, projektová dokumentácia, prakticky mešká všetko. A druhá vec je chaos, čo tu je. Neprijímajú sa zákony, ktoré súvisia s Plánom obnovy a ohrozujeme peniaze, ktoré majú prísť na Rázsochy.

Obávam sa, že táto vláda v chaose a marazme nás chce naťahovať ešte pol roka, a držať nás v nejakej ilúzii, že sa Rázsochy budú stíhať. Vidíme všetky stopky a výkričníky, že sa to pravdepodobne nestihne,“ hovorí expert na zdravotníctvo Progresívneho Slovenska Oskar Dvořák, ktorý pracoval na ministerstve zdravotníctva na reforme nemocníc.

„Neviem si spomenúť na ministra, na ktorého by som vzhliadal a vedel povedať pozitívne kroky. Najlepšieho z tých, ktorých sme mali, by som dal posledného – Vladimíra Lengvarského. Lebo sa mu podarilo presadiť reformu nemocníc, najväčšiu reformu za posledných 20 rokov,“ hovorí Dvořák.

Ako riešiť krízu s ambulanciami? Prečo je také komplikované založiť ambulanciu? Stíhajú sa Rázsochy? A nemal by sa predseda Progresívneho Slovenska Michal Šimečka vrátiť z Bruselu na kampaň na Slovensko? Pozrite si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s Oskarom Dvořákom, expertom na zdravotníctvo strany Progresívne Slovensko.

Zdielať
FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare

Podobné články

S každým mesiacom viac ľudí pochopí, že vládnym politikom ide len o seba

10. apríla

Pozrite si rozhovor Dušana Mikušoviča s predsedom Progresívneho Slovenska Michalom Šimečkom, v ktorom sa dozviete aj to aké ponaučenie plynie z prezidentských volieb pre...

Jaroslav Spišiak v dueli s Tiborom Gašparom

Hosťami Petra Bielika v relácii Téma dňa bol Jaroslav Spišiak z PS a Tibor Gašpar zo Smeru. Pozrite si celú reláciu na...

Tomáš Valášek: Kampaň NATO nie je o Smere, ani o Slovensku

Kampaň NATO nie je o Smere, o voľbách ani o Slovensku. Je o tom, prečo záleží na tom, aby Ukrajina v tejto vojne obstála, čo sú bezpečnostné dopady toho, ak by sa Rusku podarilo Ukrajinu...

FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare