Prejsť na obsah

Oskar Dvořák: Vláda nás bude pol roka držať v ilúzii, že Rázsochy stíha

Napísali o nás

Pozrite si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s Oskarom Dvořákom, expertom na zdravotníctvo strany Progresívne Slovensko.

„Mám obrovskú pochybnosť, či sa to stihne. Investičný semafor ukazuje, že mešká medicínsky plán, projektová dokumentácia, prakticky mešká všetko. A druhá vec je chaos, čo tu je. Neprijímajú sa zákony, ktoré súvisia s Plánom obnovy a ohrozujeme peniaze, ktoré majú prísť na Rázsochy.

Obávam sa, že táto vláda v chaose a marazme nás chce naťahovať ešte pol roka, a držať nás v nejakej ilúzii, že sa Rázsochy budú stíhať. Vidíme všetky stopky a výkričníky, že sa to pravdepodobne nestihne,“ hovorí expert na zdravotníctvo Progresívneho Slovenska Oskar Dvořák, ktorý pracoval na ministerstve zdravotníctva na reforme nemocníc.

„Neviem si spomenúť na ministra, na ktorého by som vzhliadal a vedel povedať pozitívne kroky. Najlepšieho z tých, ktorých sme mali, by som dal posledného – Vladimíra Lengvarského. Lebo sa mu podarilo presadiť reformu nemocníc, najväčšiu reformu za posledných 20 rokov,“ hovorí Dvořák.

Ako riešiť krízu s ambulanciami? Prečo je také komplikované založiť ambulanciu? Stíhajú sa Rázsochy? A nemal by sa predseda Progresívneho Slovenska Michal Šimečka vrátiť z Bruselu na kampaň na Slovensko? Pozrite si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s Oskarom Dvořákom, expertom na zdravotníctvo strany Progresívne Slovensko.

Zdielať
FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare

Podobné články

Progresívne Slovensko kritizuje návrh ústavného zákona o RTVS

Ústavný zákon o Rozhlase a televízii Slovenska, ktorý prešiel prvým čítaním v NR SR, podľa hnutia Progresívne Slovensko upevní nesprávny spôsob financovania verejnoprávneho...

Valášek: Hlas chce byť za pekných pred voličmi Smeru aj na západných ambasádach

V rozhovore s Tomášom Valáškom, dlhoročným diplomatom, dnes jediným poslancom Progresívneho Slovenska, ktorý sa do Národnej rady dostal na kandidátke Za ľudí, sa...

FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare