Prejsť na obsah

Opozícia ohlásila ďalšie protesty, koaliční predstavitelia podľa Šimečku sami pozývajú ľudí na námestia

Tlačové správy

Protivládne protesty po rekordnej účasti vo štvrtok pokračujú. Najbližšie sa uskutočnia v Bratislave na Námestí SNP a v ďalších slovenských mestách opäť vo štvrtok, 18. januára o 18:00. Oznámili to lídri strán Progresívne Slovensko (PS), Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) a Sloboda a Solidarita (SaS). Predseda PS Michal Šimečka hovorí, že koaliční predstavitelia sami pozývajú ľudí na

Protivládne protesty po rekordnej účasti vo štvrtok pokračujú. Najbližšie sa uskutočnia v Bratislave na Námestí SNP a v ďalších slovenských mestách opäť vo štvrtok, 18. januára o 18:00. Oznámili to lídri strán Progresívne Slovensko (PS), Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) a Sloboda a Solidarita (SaS).

Predseda PS Michal Šimečka hovorí, že koaliční predstavitelia sami pozývajú ľudí na námestia. „Fico, Pellegrini a Danko sa správajú, akoby im Slovensko patrilo. Tvária sa, že pre nich neplatia žiadne pravidlá a pokračujú v útokoch na právny štát – najnovšie chcú rušiť aj Národnú kriminálnu agentúru (NAKA),“ uviedol Šimečka s tým, že preto chodí na protesty opozície stále viac ľudí.

„Ďalší protest zvolávame na štvrtok – aby sme dali vláde jasne najavo, že sa nevzdávame. Spravodlivosť a demokraciu si spoločne ubránime, v parlamente i na námestiach,“ vyhlásil Šimečka.

Podľa predsedu KDH Milana Majerského sa vládna koalícia snaží zmocniť celej krajiny. „Dokazujú to aj návrhy trestných zákonov, ktoré drakonicky znižujú tresty za korupciu a iné trestné činy. Dôsledky zmien bohužiaľ pocíti každý občan. Hrozí, že sa radikálne zvýši kriminalita, páchatelia nebudú takmer vôbec potrestaní a obete zostanú bez odškodnenia. Takýto chaos a nespravodlivosť nemôžeme dovoliť, preto KDH bude naďalej bojovať v parlamentných laviciach a pozývame všetkých občanov vyjadriť svoj názor aj v uliciach,“ povedal Majerský.

Predseda SaS Richard Sulík si myslí, že Fico s Pellegrinim nemôžu ignorovať rastúcu silu protestov. „Čoraz viac ľudí sa stavia proti demontáži právneho štátu. Napriek zime a nepriaznivému počasiu. Miesto toho, aby vláda riešila predvolebné sľuby s cenami potravín, tak pomáha svojim ľuďom dostať ich z basy. Navyše, medzitým Andrej Danko zrejme pod vplyvom havaruje, minister vnútra ho kryje a všetko to pokrytecky sleduje Peter Pellegrini. Toto si neobjednali ani voliči koalície. My ale vytrváme a budeme bojovať za Slovensko,“ uzavrel Sulík.

Opozícia avizuje protesty aj v ďalších slovenských mestách, podrobnosti chce oznámiť začiatkom nadchádzajúceho týždňa. Pri poslednom kole protestov sa konali v 19 mestách, podporný protest sa uskutočnil aj v Prahe.

Zdielať
FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare

Podobné články

Martin Hojsík je jedným z najvplyvnejších politikov v 705-člennom Európskom parlamente

27. februára

EU Influence index zaradil medzi dvanásť najvplyvnejších politikov Európskeho parlamentu jeho podpredsedu Martina Hojsíka (PS/Renew). Za 20 rokov členstva Slovenska v EÚ sa v prvej...

Ak má Fico mierový plán pre Ukrajinu, mal by nám ho ukázať

26. februára

Premiér Robert Fico hazarduje s verejnou mienkou a predvádza falošnú marketingovú operáciu s cieľom odviesť pozornosť od domácich problémov, povedal na tlačovom brífingu predseda...

Predstavili sme prorodinný balíček, prináša škôlkovné až do 450 eur mesačne

24. februára

Skupina poslankýň a poslanec Progresívneho Slovenska predstavili prvé dva zákony z prorodinného balíčka, ktorý pomáha rodičom detí v predškolskom veku. Škôlkovné až do výšky 450...

FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare