Prejsť na obsah

Opozícia ohlásila ďalšie protesty, koaliční predstavitelia podľa Šimečku sami pozývajú ľudí na námestia

Protivládne protesty po rekordnej účasti vo štvrtok pokračujú. Najbližšie sa uskutočnia v Bratislave na Námestí SNP a v ďalších slovenských mestách opäť vo štvrtok, 18. januára o 18:00. Oznámili to lídri strán Progresívne Slovensko (PS), Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) a Sloboda a Solidarita (SaS).

Predseda PS Michal Šimečka hovorí, že koaliční predstavitelia sami pozývajú ľudí na námestia. „Fico, Pellegrini a Danko sa správajú, akoby im Slovensko patrilo. Tvária sa, že pre nich neplatia žiadne pravidlá a pokračujú v útokoch na právny štát – najnovšie chcú rušiť aj Národnú kriminálnu agentúru (NAKA),“ uviedol Šimečka s tým, že preto chodí na protesty opozície stále viac ľudí.

„Ďalší protest zvolávame na štvrtok – aby sme dali vláde jasne najavo, že sa nevzdávame. Spravodlivosť a demokraciu si spoločne ubránime, v parlamente i na námestiach,“ vyhlásil Šimečka.

Podľa predsedu KDH Milana Majerského sa vládna koalícia snaží zmocniť celej krajiny. „Dokazujú to aj návrhy trestných zákonov, ktoré drakonicky znižujú tresty za korupciu a iné trestné činy. Dôsledky zmien bohužiaľ pocíti každý občan. Hrozí, že sa radikálne zvýši kriminalita, páchatelia nebudú takmer vôbec potrestaní a obete zostanú bez odškodnenia. Takýto chaos a nespravodlivosť nemôžeme dovoliť, preto KDH bude naďalej bojovať v parlamentných laviciach a pozývame všetkých občanov vyjadriť svoj názor aj v uliciach,“ povedal Majerský.

Predseda SaS Richard Sulík si myslí, že Fico s Pellegrinim nemôžu ignorovať rastúcu silu protestov. „Čoraz viac ľudí sa stavia proti demontáži právneho štátu. Napriek zime a nepriaznivému počasiu. Miesto toho, aby vláda riešila predvolebné sľuby s cenami potravín, tak pomáha svojim ľuďom dostať ich z basy. Navyše, medzitým Andrej Danko zrejme pod vplyvom havaruje, minister vnútra ho kryje a všetko to pokrytecky sleduje Peter Pellegrini. Toto si neobjednali ani voliči koalície. My ale vytrváme a budeme bojovať za Slovensko,“ uzavrel Sulík.

Opozícia avizuje protesty aj v ďalších slovenských mestách, podrobnosti chce oznámiť začiatkom nadchádzajúceho týždňa. Pri poslednom kole protestov sa konali v 19 mestách, podporný protest sa uskutočnil aj v Prahe.

Zdielať
FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare

Podobné články

Slovensko už má Fica plné zuby, za 20 rokov nám život len zhoršil

O dôvere pre štvrtú Ficovu vládu dnes nehlasujeme preto, že by mali odvahu predstúpiť pred parlament a požiadať o ňu. Dotlačil ich k tomu až Ústavný súd na podnet Progresívneho...

Michal Šimečka: Ústavný súd nám dal za pravdu, Fico sa už nemá na čo vyhovárať

Hovorili sme to od samého začiatku. Ficova vláda mala už v novembri predstúpiť pred parlament a požiadať o dôveru, povedal v parlamente predseda Progresívneho Slovenska Michal Šimečka....

Kaliňák v čase konsolidácie vyhodí 700-tisíc na vypratanie predraženej stavby nemocnice v Prešove

Progresívne Slovensko upozornilo na ďalšie predraženie prešovskej nemocnice. Ide o takmer 700-tisíc eur bez DPH na upratovanie staveniska po predošlom zhotoviteľovi, ktorého výber totálne...

FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare