Prejsť na obsah

Nominácie SNS zničia akékoľvek zdanie kompetentnosti Slovenska, vyzývame Fica a Pellegriniho, aby im zabránili

Progresívne Slovensko varovalo pred nomináciami SNS na posty ministra životného prostredia a ministerky kultúry. Predseda PS Michal Šimečka vyzval Roberta Fica a Petra Pellegriniho, aby im zamedzili. Vládne rezorty majú viesť odborníci a odborníčky, nie ľudia, ktorí svoje minimálne skúsenosti kompenzujú osobnými útokmi a šírením konšpirácií či nenávisti, vyhlásil. “Vyzývam Roberta Fica a Petra Pellegriniho, aby zamedzili týmto nomináciám.

Progresívne Slovensko varovalo pred nomináciami SNS na posty ministra životného prostredia a ministerky kultúry. Predseda PS Michal Šimečka vyzval Roberta Fica a Petra Pellegriniho, aby im zamedzili. Vládne rezorty majú viesť odborníci a odborníčky, nie ľudia, ktorí svoje minimálne skúsenosti kompenzujú osobnými útokmi a šírením konšpirácií či nenávisti, vyhlásil.

“Vyzývam Roberta Fica a Petra Pellegriniho, aby zamedzili týmto nomináciám. Ak chcú, aby si Vláda SR, a tým pádom aj Slovensko, pôsobilo navonok aspoň trochu kompetentne, a aby malo aspoň základný rešpekt na medzinárodnej scéne, s týmito nomináciami na týchto postoch to určite nebude,” uviedol Šimečka.

Na nomináciu Huliaka reagovala aj odborníčka na životné prostredie PS Tamara Stohlová. Riešenia na klimatickú krízu a krízu úbytku biodiverzity, ktorým svetovo čelíme, od neho môžeme podľa Stohlovej očakávať len ťažko. 

Na ministerstvo životného prostredia nastúpi človek, ktorého cieľom je vlastný rezort rozobrať zvnútra. Na klimatickú zmenu Huliak neverí, a ochranu druhov označuje za podvod s eurofondami, alebo rovno za biologickú zbraň. V kapitole životné prostredie vo svojom programe jeho strana dokonca uvádza zákaz 5G sietí,” priblížila Stohlová a dodala, že PS bude tvrdou opozíciou a urobí všetko preto, aby zamedzilo tomu najhoršiemu, čo tento človek môže do rezortu životného prostredia priniesť.

Nomináciu Martiny Šimkovičovej na ministerku kultúry kritizovala aj expertka na kultúru a kreatívny priemysel Zora Jaurová.

Aj z tejto nominácie je očividné, že kultúra a médiá budú tým, čo sa nastupujúca vládna koalícia bude pokúšať ovládnuť, prípadne pošliapať a zničiť. Nepodarí sa im to tak, ako sa to nepodarilo ani Mečiarovi, ale cesta ku kultúrnej a kultivovanej krajine, či novej politickej kultúre, založenej na odbornosti, dodržovaní demokratických princípov a prozápadnej orientácie sa bohužiaľ odkladá,” uzavrela Jaurová.

Zdielať
FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare

Podobné články

Udržíme Slovensko v Európe, ukážeme svetu, že naša krajina je viac ako Fico 

Progresívne Slovensko dnes odštartovalo kampaň do európskych volieb. Udržíme Slovensko v Európe, nemôžeme dopustiť aby nás Fico z Únie postupne odtiahol, vyhlásil predseda PS a...

Za nečinnosť vlády pri šetrení platíme už teraz. Vyhrá Fico, prehrajú občania

Ďalšia hrozba straty európskych peňazí pre kroky súčasnej vlády prichádza v otázke výdavkových limitov. V podobe, ako ich predstavilo ministerstvo financií, neplnia míľniky v Pláne...

Majú všetku moc, no videopremiér Fico len fňuká a dejiny si ho raz môžu pamätať ako vlastizradcu

Namiesto fňukania a hádzania viny na opozíciu by mala vláda v Bruseli zachraňovať štyri miliardy z Plánu obnovy, o ktoré môže Slovensko prísť pre schválenie mafiánskeho balíčka....

FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare