Prejsť na obsah

Nominácie SNS zničia akékoľvek zdanie kompetentnosti Slovenska, vyzývame Fica a Pellegriniho, aby im zabránili

Tlačové správy

Progresívne Slovensko varovalo pred nomináciami SNS na posty ministra životného prostredia a ministerky kultúry. Predseda PS Michal Šimečka vyzval Roberta Fica a Petra Pellegriniho, aby im zamedzili. Vládne rezorty majú viesť odborníci a odborníčky, nie ľudia, ktorí svoje minimálne skúsenosti kompenzujú osobnými útokmi a šírením konšpirácií či nenávisti, vyhlásil. “Vyzývam Roberta Fica a Petra Pellegriniho, aby zamedzili týmto nomináciám.

Progresívne Slovensko varovalo pred nomináciami SNS na posty ministra životného prostredia a ministerky kultúry. Predseda PS Michal Šimečka vyzval Roberta Fica a Petra Pellegriniho, aby im zamedzili. Vládne rezorty majú viesť odborníci a odborníčky, nie ľudia, ktorí svoje minimálne skúsenosti kompenzujú osobnými útokmi a šírením konšpirácií či nenávisti, vyhlásil.

“Vyzývam Roberta Fica a Petra Pellegriniho, aby zamedzili týmto nomináciám. Ak chcú, aby si Vláda SR, a tým pádom aj Slovensko, pôsobilo navonok aspoň trochu kompetentne, a aby malo aspoň základný rešpekt na medzinárodnej scéne, s týmito nomináciami na týchto postoch to určite nebude,” uviedol Šimečka.

Na nomináciu Huliaka reagovala aj odborníčka na životné prostredie PS Tamara Stohlová. Riešenia na klimatickú krízu a krízu úbytku biodiverzity, ktorým svetovo čelíme, od neho môžeme podľa Stohlovej očakávať len ťažko. 

Na ministerstvo životného prostredia nastúpi človek, ktorého cieľom je vlastný rezort rozobrať zvnútra. Na klimatickú zmenu Huliak neverí, a ochranu druhov označuje za podvod s eurofondami, alebo rovno za biologickú zbraň. V kapitole životné prostredie vo svojom programe jeho strana dokonca uvádza zákaz 5G sietí,” priblížila Stohlová a dodala, že PS bude tvrdou opozíciou a urobí všetko preto, aby zamedzilo tomu najhoršiemu, čo tento človek môže do rezortu životného prostredia priniesť.

Nomináciu Martiny Šimkovičovej na ministerku kultúry kritizovala aj expertka na kultúru a kreatívny priemysel Zora Jaurová.

Aj z tejto nominácie je očividné, že kultúra a médiá budú tým, čo sa nastupujúca vládna koalícia bude pokúšať ovládnuť, prípadne pošliapať a zničiť. Nepodarí sa im to tak, ako sa to nepodarilo ani Mečiarovi, ale cesta ku kultúrnej a kultivovanej krajine, či novej politickej kultúre, založenej na odbornosti, dodržovaní demokratických princípov a prozápadnej orientácie sa bohužiaľ odkladá,” uzavrela Jaurová.

Zdielať
FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare

Podobné články

Taraba musí vysvetľovať, prečo ignoruje hlas verejnosti a ustupuje poľovníckej lobby 

03. decembra

Dôvodom je aktuálny návrh na obnovenie kvót na odstrel vlka dravého. Tento krok je v rozpore nielen s ochranou prírody, ale aj s medzinárodnými záväzkami Slovenskej republiky. Minister...

Robert Fico chce pretlačiť zásadné oslabenie špeciálnej prokuratúry

01. decembra

Progresívne Slovensko upozorňuje, že predseda vlády Robert Fico chce pretlačiť zásadné oslabenie Úradu špeciálnej prokuratúry. Zmenu si potajme dohaduje na Európskej komisii, doma ju...

Vláda tému duševného zdravia nemôže ignorovať, ide o bezpečnosť našich detí

01. decembra

Progresívne Slovensko varuje pred alarmujúcim stavom duševného zdravia mladých ľudí. Na jedného školského psychológa či psychologičku základnej školy pripadá vyše 900 detí,...

FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare