Prejsť na obsah

Nominácia Pavla Gašpara za šéfa SIS je škandalózna, od čias Lexu sme takýto krok vlády nevideli

Nominácia Pavla Gašpara za šéfa SIS je podľa Progresívneho Slovenska škandalózna. Nemá na túto pozíciu žiadnu kvalifikáciu, ale o to ochotnejšie bude plniť priania Roberta Fica a jeho kumpánov – teda zabezpečenie beztrestnosti a prenasledovanie politických oponentov, vyhlásil predseda PS a podpredseda NR SR Michal Šimečka. “SIS zároveň v očiach našich partnerov stratí akúkoľvek dôveryhodnosť.

Nominácia Pavla Gašpara za šéfa SIS je podľa Progresívneho Slovenska škandalózna. Nemá na túto pozíciu žiadnu kvalifikáciu, ale o to ochotnejšie bude plniť priania Roberta Fica a jeho kumpánov – teda zabezpečenie beztrestnosti a prenasledovanie politických oponentov, vyhlásil predseda PS a podpredseda NR SR Michal Šimečka.

SIS zároveň v očiach našich partnerov stratí akúkoľvek dôveryhodnosť. To je podstata tejto vlády. Kedykoľvek sú pripravení poškodiť aj záujmy Slovenska, ak tým čo i len trochu pomôžu sami sebe, dodal Šimečka. 

Predseda výboru na kontrolu činnosti Vojenského spravodajstva a podpredseda PS Tomáš Valášek dlhodobo upozorňuje, že voľba šéfa SlS je od jej začiatku spolitizovaná. 

Vláda dnes urobila krok, ktorý sme od nominácie Ivana Lexu Vladimírom Mečiarom nevideli. Na čelo spravodajcov vybrala syna Tibora Gašpara, stíhaného poslanca Smeru. Samotnému Pavlovi Gašparovi sa ako vyšetrovateľovi kariérne darilo v čase, keď bol jeho otec policajným prezidentom,” uviedol Valášek a pripomenul, že do povedomia verejnosti sa Gašpar mladší dostal ako účastník poľovníckej chaty, na ktorej si ľudia z Ficovho okolia dohadovali, ako budú konať po prebratí moci. Dnes je jedným z autorov hanebnej novely trestného zákona.

Nič z toho, čo o Pavlovi Gašparovi vieme, z neho nerobí vhodného kandidáta na funkciu šéfa SIS. Dnešný systém nominácií na SIS ako taký nefunguje. Progresívne Slovensko navrhlo, ako ho zlepšiť. Riaditeľom SIS by mal byť apolitický odborník či odborníčka a musí prejsť verejným a neverejným vypočutím v parlamente. To sme navrhli aj formou zákona, ktorý je na programe aktuálnej schôdze NR SR,” uzavrel Valášek.

Zdielať
FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare

Podobné články

Vláda ohrozuje ďalšie peniaze z Bruselu. Majú všetku moc, no videopremiér Fico len fňuká a dejiny si ho raz môžu pamätať ako vlastizradcu

Namiesto fňukania a hádzania viny na opozíciu by mala vláda v Bruseli zachraňovať štyri miliardy z Plánu obnovy, o ktoré môže Slovensko prísť pre schválenie mafiánskeho balíčka....

Útok Iránu je hrozbou pre globálnu bezpečnosť, apelujeme na zdržanlivosť všetkých zúčastnených strán

Vypálenie stoviek rakiet a dronov proti Izraelu zo strany Iránu je odsúdeniahodné a v kontexte diania na Blízkom východe mimoriadne nebezpečné, uviedol podpredseda a zahraničnopolitický...

Fico je videopremiér, vláda zrušením špeciálnej prokuratúry ohrozuje takmer štyri miliardy eur

Po najnovšom liste z Európskej komisie sa potvrdzujú naše najhoršie obavy, Slovensku hrozí prepadnutie takmer štyroch miliárd eur, vyhlásil podpredseda NR SR a predseda Progresívneho...

FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare