Prejsť na obsah

Nominácia Pavla Gašpara za šéfa SIS je škandalózna, od čias Lexu sme takýto krok vlády nevideli

Nominácia Pavla Gašpara za šéfa SIS je podľa Progresívneho Slovenska škandalózna. Nemá na túto pozíciu žiadnu kvalifikáciu, ale o to ochotnejšie bude plniť priania Roberta Fica a jeho kumpánov – teda zabezpečenie beztrestnosti a prenasledovanie politických oponentov, vyhlásil predseda PS a podpredseda NR SR Michal Šimečka. “SIS zároveň v očiach našich partnerov stratí akúkoľvek dôveryhodnosť.

Nominácia Pavla Gašpara za šéfa SIS je podľa Progresívneho Slovenska škandalózna. Nemá na túto pozíciu žiadnu kvalifikáciu, ale o to ochotnejšie bude plniť priania Roberta Fica a jeho kumpánov – teda zabezpečenie beztrestnosti a prenasledovanie politických oponentov, vyhlásil predseda PS a podpredseda NR SR Michal Šimečka.

SIS zároveň v očiach našich partnerov stratí akúkoľvek dôveryhodnosť. To je podstata tejto vlády. Kedykoľvek sú pripravení poškodiť aj záujmy Slovenska, ak tým čo i len trochu pomôžu sami sebe, dodal Šimečka. 

Predseda výboru na kontrolu činnosti Vojenského spravodajstva a podpredseda PS Tomáš Valášek dlhodobo upozorňuje, že voľba šéfa SlS je od jej začiatku spolitizovaná. 

Vláda dnes urobila krok, ktorý sme od nominácie Ivana Lexu Vladimírom Mečiarom nevideli. Na čelo spravodajcov vybrala syna Tibora Gašpara, stíhaného poslanca Smeru. Samotnému Pavlovi Gašparovi sa ako vyšetrovateľovi kariérne darilo v čase, keď bol jeho otec policajným prezidentom,” uviedol Valášek a pripomenul, že do povedomia verejnosti sa Gašpar mladší dostal ako účastník poľovníckej chaty, na ktorej si ľudia z Ficovho okolia dohadovali, ako budú konať po prebratí moci. Dnes je jedným z autorov hanebnej novely trestného zákona.

Nič z toho, čo o Pavlovi Gašparovi vieme, z neho nerobí vhodného kandidáta na funkciu šéfa SIS. Dnešný systém nominácií na SIS ako taký nefunguje. Progresívne Slovensko navrhlo, ako ho zlepšiť. Riaditeľom SIS by mal byť apolitický odborník či odborníčka a musí prejsť verejným a neverejným vypočutím v parlamente. To sme navrhli aj formou zákona, ktorý je na programe aktuálnej schôdze NR SR,” uzavrel Valášek.

Zdielať
FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare

Podobné články

Zuzana Števulová: Pomstychtivá koalícia tak dlho bojovala s mimovládkami, až im nechtiac pomohla

Koalícia vo svojom ťažení proti mimovládkam celý čas zdôrazňovala, že im ide o väčšiu transparentnosť a prehľad v tom, kto občianske organizácie financuje. "Svojim babráckym...

V zákone o vysokých školách ministerstvo nemyslí na študentov so znevýhodnením

Ministerstvo školstva zverejnilo vecný zámer zákona o vysokých školách. Medzi 19 priorít sa dostala aj umelá inteligencia či doktorandské školy. Žiaľ, nedostali sa tam študenti so...

Vláda nesmie obísť samosprávy pri rozhodovaní o eurofondoch. V Bruseli ich chránime, doma ich ohrozujú

Brusel/Bratislava, 17. apríl – Európska komisia navrhuje nové priority vo využívaní eurofondov. Samosprávy sa oprávnene obávajú, že vláda môže presunúť eurofondy určené pre ne, na...

FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare