Prejsť na obsah

Nasadenie polície na hraniciach s Maďarskom je drahé divadlo na odpútanie pozornosti od skutočných problémov Slovenska

Tlačové správy

Progresívne Slovensko považuje nasadenie polície na hraniciach s Maďarskom za drahé divadlo. Cieľom Roberta Fica a jeho vlády je odpútanie pozornosti od skutočných problémov Slovenska, ako aj od čistiek p. Fica a Šutaja Eštoka v polícii SR, vyhlásil predseda PS a podpredseda NR SR Michal Šimečka. “Tranzitná migrácia cez Slovensko už viac ako mesiac pomerne

Progresívne Slovensko považuje nasadenie polície na hraniciach s Maďarskom za drahé divadlo. Cieľom Roberta Fica a jeho vlády je odpútanie pozornosti od skutočných problémov Slovenska, ako aj od čistiek p. Fica a Šutaja Eštoka v polícii SR, vyhlásil predseda PS a podpredseda NR SR Michal Šimečka.

Tranzitná migrácia cez Slovensko už viac ako mesiac pomerne prudko klesá. Dôvodom sú opatrenia krajín na tzv. balkánskej trase a zmena počasia. Aktuálne divadlo na hranici iba mrhá financiami a ľudskými kapacitami našej krajiny. Skutočné riešenia si vyžadujú politickú odvahu a schopnosť dohodnúť sa v rámci EÚ,” zdôraznil Šimečka.

Podľa podpredsedníčky PS a šéfky ľudskoprávneho výboru NR SR Lucie Plavákovej je potrebné dokončenie reformy spoločného azylového systému EÚ a tiež vytvorenie podmienok pre ukončenie vojen a násilia, ktoré vyháňajú ľudí zo svojich domovov. 

Nevyhnutné je aj prísne trvanie na tom, aby každá krajina EÚ plnila svoje úlohy. Je zaujímavé, že predstavitelia SMER-u a HLAS-u síce radi kritizujú EÚ a iných zo zanedbávania povinností pri ochrane hraníc, no voči Maďarsku, teda z krajiny, z ktorej k nám títo ľudia prichádzajú, žiadna kritika nesmeruje,” dodala Plaváková.

Je to pritom Maďarsko, ktorého azylový systém a legislatíva namierená proti mimovládnym organizáciám opakovane neobstála pred Súdnym dvorom EÚ, poukázala poslankyňa PS a bývalá riaditeľka Centra právnej pomoci Zuzana Števulová.

Namiesto kritiky sme ale minulý týždeň videli premiéra Fica s Viktorom Orbánom v družných rozhovoroch. Cieľom vlády tak nie je hľadať skutočné, aj keď ťažké spoločné únijné riešenie, ale iba drahé divadlo, ktoré má vytvoriť ilúziu „riešenia“ problému pre svojich voličov,” uzavrela Števulová.

Zdielať
FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare

Podobné články

Taraba musí vysvetľovať, prečo ignoruje hlas verejnosti a ustupuje poľovníckej lobby 

03. decembra

Dôvodom je aktuálny návrh na obnovenie kvót na odstrel vlka dravého. Tento krok je v rozpore nielen s ochranou prírody, ale aj s medzinárodnými záväzkami Slovenskej republiky. Minister...

Robert Fico chce pretlačiť zásadné oslabenie špeciálnej prokuratúry

01. decembra

Progresívne Slovensko upozorňuje, že predseda vlády Robert Fico chce pretlačiť zásadné oslabenie Úradu špeciálnej prokuratúry. Zmenu si potajme dohaduje na Európskej komisii, doma ju...

Vláda tému duševného zdravia nemôže ignorovať, ide o bezpečnosť našich detí

01. decembra

Progresívne Slovensko varuje pred alarmujúcim stavom duševného zdravia mladých ľudí. Na jedného školského psychológa či psychologičku základnej školy pripadá vyše 900 detí,...

FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare