Prejsť na obsah

Náš spoločný tlak funguje, vláda stiahla novelu zákona o ochrane oznamovateľov aj zmenu premlčacích dôb

Vláda podľa Progresívneho Slovenska musela ustúpiť tlaku v parlamente aj na námestiach a stiahnuť novelu zákona o ochrane oznamovateľov aj zmenu premlčacích dôb. Náš spoločný tlak funguje, proti ich škodlivým návrhom budeme bojovať aj naďalej, boj sa ani zďaleka nekončí, vyhlásil predseda PS a podpredseda NR SR Michal Šimečka. “Ficova vláda uznala svoju hlúpu chybu

Vláda podľa Progresívneho Slovenska musela ustúpiť tlaku v parlamente aj na námestiach a stiahnuť novelu zákona o ochrane oznamovateľov aj zmenu premlčacích dôb. Náš spoločný tlak funguje, proti ich škodlivým návrhom budeme bojovať aj naďalej, boj sa ani zďaleka nekončí, vyhlásil predseda PS a podpredseda NR SR Michal Šimečka.

Ficova vláda uznala svoju hlúpu chybu pri zmene premlčacích dôb pri znásilneniach. Tento krutý návrh a jeho arogantná obhajoba vzbudili obrovský odpor v parlamente aj vo verejnosti. Narazili, a preto teraz ustupujú. Zďaleka sme však nevyhrali, pretože celá promafiánska novela Trestného zákona je nebezpečná. Preto musíme bojovať ďalej,” zdôraznil Šimečka a dodal, že sa ukazuje, že v tomto zápase Slovensko má nádej. 

Poslankyňa NR SR Zuzana Števulová na zmenu premlčacích dôb upozornila ako prvá; hoci najprv oslovila priamo ministra Suska, nekonal. 

Spoločne sme to dokázali, nepremlčali nás. Vláda dnes potvrdila, že to celý čas bola ich zodpovednosť. Nie nás v opozícii, nie prezidentky. Len oni mali premlčacie doby v rukách, a len oni mohli opraviť to, čo sami pokazili. Presne dva týždne po tom, ako si novelu schválili, sme sa dočkali riešenia, ktoré mohli spraviť okamžite. Za ten čas sme si od vlády vypočuli len ubližujúce a stereotypizujúce argumenty, ktoré priniesli obetiam a preživším týchto trestných činov len ďalšiu traumu a obavy,” poukázala Števulová.

Podpredsedníčka PS a poslankyňa NR SR Lucia Plaváková zdôraznila, že toto rozhodnutie vlády nič nemení na podnete, ktorý PS voči novele Trestného zákona podalo na Ústavný súd. 

Vyzývame ministra spravodlivosti Borisa Suska, aby bezodkladne zabezpečil vyhlásenie novely Trestného zákona v Zbierke zákonov. Ich snaha znemožniť Ústavnému súdu rozhodnúť pred nadobudnutím účinnosti je naozaj priehľadná. Je to špinavá hra Roberta Fica, ktorá pre právny štát na Slovensku vytvára nebezpečný precedens,” uzavrela Plaváková.

Zdielať
FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare

Podobné články

Sponzorské dary Tiposu vzbudzujú otázky, no minister športu mlčí

Štátna spoločnosť Tipos zvláštnym spôsobom sponzorovala koncert Patrika Vrbovského a podporila akciovú spoločnosť MMA organizácie, v ktorej dozornej rade sedí Vrbovský s Attilom...

Bizarná vládna dotácia za 57-tisíc eur nepomôže nikomu, len Smeru

Vláda pridelila obci Babinec so 60 obyvateľmi dotáciu 57-tisíc eur na ihrisko, na ktorom sa má hrať hádzaná. V čase, kedy sa musia ľudia zbierať napríklad na opravu okien v košickej...

Ursula von der Leyenová mala najlepší program s dôležitými prioritami

Europoslanci a europoslankyne Progresívneho Slovenska podporili za predsedníčku Európskej komisie Ursulu von der Leyenovú, pretože mala najlepší program s prioritami ako dostupné bývanie,...

FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare