Prejsť na obsah

M. Šimečka: Teraz nie je čas na porazeneckú náladu

„Kam sme sa dostali, že politické strany – dokonca aj bývalý prezident – idú presviedčať ľudí, že netreba vo voľbách poraziť SMER? Namiesto toho, aby sme radšej mobilizovali tie stovky tisíc nerozhodnutých, o ktorých ešte môžeme spoločne zabojovať? To sa naozaj ideme zmieriť s tým porazenectvom, že SMER vyhrá voľby? To naozaj chceme, aby strana,

„Kam sme sa dostali, že politické strany – dokonca aj bývalý prezident – idú presviedčať ľudí, že netreba vo voľbách poraziť SMER? Namiesto toho, aby sme radšej mobilizovali tie stovky tisíc nerozhodnutých, o ktorých ešte môžeme spoločne zabojovať?

To sa naozaj ideme zmieriť s tým porazenectvom, že SMER vyhrá voľby? To naozaj chceme, aby strana, ktorá otvorene bráni agresívne Rusko, ktorá vykrikuje na mítingoch, že fašizmus prichádza zo Západu, ktorá nazýva našu prezidentku americkou agentkou… aby táto strana opäť zvíťazila vo voľbách? No ja teda nie.

Nechcem, aby toto bol obraz Slovenska z parlamentných volieb, ktorý pôjde do sveta. Chcem jasný odkaz, že Slovensko si vybralo demokratickú a slušnú budúcnosť.

A preto treba spraviť jediné – poďme všetci zmobilizovať čo najviac sklamaných ľudí, aby prišli voliť! Poďme presvedčiť nerozhodnutých. Všetky demokratické strany, prozápadní politici a političky, prestaňme s porazenectvom a vymedzovaním sa jeden voči druhému. A poďme radšej namiesto toho poraziť SMER.

Každý z nás môže presvedčiť niekoľko ľudí vo svojom okolí, aby prišli voliť. A aby volili demokratické strany. Som absolútne presvedčený, že na Slovensku je väčšina ľudí, ktorí nechcú, aby vládol SMER.

Takže poďme na to. Poďme vyhrať. Poďme poraziť Fica. Dá sa to.“

Zdielať
FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare

Podobné články

Šimečka: V PS odmietame akékoľvek úvahy o rušení špeciálnej prokuratúry, alebo špecializovaného trestného súdu

24. septembra

Progresívne Slovensko odmieta úvahy o rušení špeciálnej prokuratúry, alebo špecializovaného trestného súdu. Dnes to v relácii O 5 minút 12 na RTVS vyhlásil predseda hnutia a...

Bihariová: Pravda vyhrala nad dezinformáciami, súd právoplatne usvedčil ĽSNS zo šírenia lží

08. augusta

Krajský súd v Banskej Bystrici po takmer 4 rokoch s konečnou platnosťou rozhodol v spore, ktorý voči strane Kotlebovci - ĽSNS viedla podpredsedníčka PS Irena Bihariová. Pravda vyhrala nad...

FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare