Ficova koalícia ľudí na Slovensku oklamala, vyhlásil predseda Progresívneho Slovenska Michal Šimečka pri zhodnotení toho, čo vláda tento rok spravila v ekonomike, a čo Slovensko čaká budúci rok. “Sľubovali lacnejšie potraviny, boj proti zdražovaniu aj nižšie platy politikov. No ľuďom dali presný opak. Ficova drahota je tu už teraz, a čoskoro sa cez zvýšenú DPH
Ficova koalícia ľudí na Slovensku oklamala, vyhlásil predseda Progresívneho Slovenska Michal Šimečka pri zhodnotení toho, čo vláda tento rok spravila v ekonomike, a čo Slovensko čaká budúci rok.
“Sľubovali lacnejšie potraviny, boj proti zdražovaniu aj nižšie platy politikov. No ľuďom dali presný opak. Ficova drahota je tu už teraz, a čoskoro sa cez zvýšenú DPH a transakčnú daň dotkne úplne každej rodiny na Slovensku ešte silnejšie. Platy si ministri zvýšili, skoro dvojnásobne, nehovoriac o doživotných rentách, luxusných biznis jetoch či nových Mercedesoch,” vymenoval Šimečka.
Vládni predstavitelia sú podľa Šimečku falošní sociálni demokrati, falošní národovci a navyše babráci.
“Ľuďom berú, a sebe dávajú. Nešetria, neinvestujú do lepšej kvality života ľudí, nevedia zostaviť dobrý rozpočet ani konsolidovať. Naopak, ešte viac nás zadlžujú. A predseda vlády rieši už iba svoju pomstu. Hrozí kolaps zdravotníctva, ale na to sa cíti príliš emotívny a subjektívny. Už naozaj stačilo, pán premiér, choďte od toho. Slovensko si zaslúži premiéra a ministrov, ktorí svoju prácu budú robiť poctivo,” zdôraznil Šimečka.
Člen Výboru NR SR pre financie a rozpočet Štefan Kišš poukázal na vizitku, ktorú Ficovej konsolidácii vystavila kľúčová ratingová agentúra Moody’s.
“To, čo robia so slovenskou ekonomikou, je veľmi nebezpečné. Nezodpovedné hospodárenie dopadne na každého občana. Slovensko si bude požičiavať drahšie a peniaze, ktoré mohli byť investované do vzdelania či zdravotníctva, skončia vyhodené von oknom. Potrebujeme emitovať, teda si požičať 13 miliárd eur, no vláda nehovorí, ako to chce dosiahnuť. A čo robí minister financií? Vyhovára sa, konšpiruje a chrlí síru. Vie ale, že má vážny problém,” dodal Kišš.
Na konci roka 2024 tu podľa Kišša máme nové a vyššie dane, vyššie ceny potravín, rastúcu chudobu a dusenie ekonomiky, no šialené míňanie vládnych predstaviteľov pokračuje.
“Keby aspoň tie eurofondy z Bruselu vedeli čerpať, čerpanie však máme najnižšie v regióne. Zodpovedný minister financií by namiesto konšpirácií na sociálnych sieťach ukázal naozajstný plán: opatrenia, ktoré neškodia ekonomike; plán lepšieho výberu daní, nie iba tlačovku s QR kódom a aj plán, ako si požičať 13 miliárd eur. A najmä to, ako zabezpečiť lepší životný štandard ľuďom na Slovensku,” uzavrel Kišš.
Podobné články

Zuzana Števulová: Pomstychtivá koalícia tak dlho bojovala s mimovládkami, až im nechtiac pomohla
17. apríla
Koalícia vo svojom ťažení proti mimovládkam celý čas zdôrazňovala, že im ide o väčšiu transparentnosť a prehľad v tom, kto občianske organizácie financuje. "Svojim babráckym...

V zákone o vysokých školách ministerstvo nemyslí na študentov so znevýhodnením
17. apríla
Ministerstvo školstva zverejnilo vecný zámer zákona o vysokých školách. Medzi 19 priorít sa dostala aj umelá inteligencia či doktorandské školy. Žiaľ, nedostali sa tam študenti so...

Vláda nesmie obísť samosprávy pri rozhodovaní o eurofondoch. V Bruseli ich chránime, doma ich ohrozujú
17. apríla
Brusel/Bratislava, 17. apríl – Európska komisia navrhuje nové priority vo využívaní eurofondov. Samosprávy sa oprávnene obávajú, že vláda môže presunúť eurofondy určené pre ne, na...