Prejsť na obsah

Koalícia naplno odhalila svoje babráctvo, papalášizmus a snahu zničiť to čo funguje 

Vláda lex atentát využíva na zmeny, ktoré s atentátom nijako nesúvisia – doživotnú rentu pre Roberta Fica a obmedzenie zhromažďovania. Zvažujeme obrátiť sa aj na Ústavný súd, vyhlásil predseda PS a podpredseda NR SR Michal Šimečka.  “Zákon aj po zmenách výrazne zasahuje do slobody prejavu, obmedzuje právo ľudí zhromažďovať sa a vyjadriť nesúhlas. Keď vláda

Vláda lex atentát využíva na zmeny, ktoré s atentátom nijako nesúvisia – doživotnú rentu pre Roberta Fica a obmedzenie zhromažďovania. Zvažujeme obrátiť sa aj na Ústavný súd, vyhlásil predseda PS a podpredseda NR SR Michal Šimečka. 

Zákon aj po zmenách výrazne zasahuje do slobody prejavu, obmedzuje právo ľudí zhromažďovať sa a vyjadriť nesúhlas. Keď vláda hovorí o lex atentát 2 a 3, je na mieste obava, že tému budú naďalej zneužívať na obmedzovanie slobôd nás všetkých. Proti tomu sa určite postavíme,” zdôraznil Šimečka. 

Šimečka zároveň zhodnotil 8 mesiacov fungovania parlamentu pod taktovkou vládnej koalície Smeru, Hlasu a SNS. Tá podľa neho naplno predviedla svoje lajdáctvo, babráctvo a papalášizmus pri výkone moci.

Mesiace sa nevedia dohodnúť na obsadení postu predsedu parlamentu, vlastné zákony dramaticky menia cez druhé čítanie či pozmeňujúce návrhy a musia ich x-krát opravovať. Celkový obraz je čistý chaos a neschopnosť. Ale ministri si stihli zdvihnúť platy asi o polovicu, opäť obchádzajúc zákon, na futbal si lietajú vládnym špeciálom a svojmu premiérovi presadili rentu,” dodal Šimečka. “Namiesto budovania čohokoľvek pozitívneho koalícia ničí všetko, čo funguje – vyhadzujú odborníkov, likvidujú nezávislé inštitúcie, spravodlivosť, kultúrne fondy, a devastujú aj slovenskú prírodu,” zhodnotil predseda PS. 

Poslankyňa NR SR Zuzana Števulová poukázala na neprimerané zásahy do práva na zhromažďovanie, ktoré v zákone zostali aj po pozmeňujúcom návrhu.

Zákon naďalej obsahuje plošný zákaz, podľa ktorého budú obce musieť zakázať zhromažďovania pred domami osôb, ak sa protest koná kvôli výkonu ich funkcie či povolania. Konkurenčné zhromaždenia sa takisto po novom budú musieť zakázať. Máme voči tomuto zákonu veľké výhrady a aj z týchto dôvodov sme v PS hlasovali proti,” uzavrela Števulová.

Stream z tlačovej besedy: https://www.facebook.com/miso.simecka/videos/1719541021915472 

Zdielať
FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare

Podobné články

Sponzorské dary Tiposu vzbudzujú otázky, no minister športu mlčí

Štátna spoločnosť Tipos zvláštnym spôsobom sponzorovala koncert Patrika Vrbovského a podporila akciovú spoločnosť MMA organizácie, v ktorej dozornej rade sedí Vrbovský s Attilom...

Bizarná vládna dotácia za 57-tisíc eur nepomôže nikomu, len Smeru

Vláda pridelila obci Babinec so 60 obyvateľmi dotáciu 57-tisíc eur na ihrisko, na ktorom sa má hrať hádzaná. V čase, kedy sa musia ľudia zbierať napríklad na opravu okien v košickej...

Ursula von der Leyenová mala najlepší program s dôležitými prioritami

Europoslanci a europoslankyne Progresívneho Slovenska podporili za predsedníčku Európskej komisie Ursulu von der Leyenovú, pretože mala najlepší program s prioritami ako dostupné bývanie,...

FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare