Prejsť na obsah

Koalícia doviedla krajinu do absolútnej neistoty, namiesto riešenia kríz jej predstavitelia lietajú po svete

Situácia na Slovensku je napätá, hrozí kolaps zdravotníctva, no vrcholní predstavitelia koalície lietajú po svete, upozornil predseda Progresívneho Slovenska Michal Šimečka.

“Je pár dní do Nového roka, odkedy všetko zdražie. Hrozí, že nám vtedy skolabujú nemocnice, ľudia netušia, koľko budú platiť za energie. Nevedia, na čo sa pripraviť. Do toho máme koalíciu, ktorá sa rozpadá. No a v tejto situácii Robert Fico aj ministerka hospodárstva Saková odleteli do Brazílie, prezident je vo Vatikáne a minister vnútra a predseda Hlasu sa zabáva v Abú Zabí,” vyhlásil Šimečka. 

“Koalícia rieši len svoj rozpadajúci sa zlepenec, krajinu doviedli do totálneho chaosu a ľuďom doručili akurát drahotu. Nevedia vládnuť, nebaví ich to. Tak nech idú od toho. My sme pripravení a budeme to robiť tak, aby sa ľudia na Slovensku mali konečne lepšie,” vyhlásil Šimečka.

Podpredseda Výboru NR SR pre zdravotníctvo Oskar Dvořák pripomenul, že situáciu si vláda spôsobila sama.

Zdravotníctvo hladuje, no im to nebráni zvyšovať si platy, dávať si renty, kupovať biznis jety a cestovať po svete. Premiér Fico so zdravotníkmi vôbec nerokoval. Namiesto toho im posiela štipľavé odkazy z Úradu vlády a vyhráža sa im. Ak ku mimoriadnej situácii pristúpia, nebude tu navždy, no zdravotníkov ešte viac demotivujú a vyženú za hranice. Apelujem na koaličných poslancov a poslankyne, aby sa pod toto nepodpisovali,” zdôraznil Dvořák.

Vláda včera zasadala k tak mimoriadnej veci, ako je kolaps zdravotníctva, no minister Šutaj Eštok sa zabával v Abú Zabí, upozornil predseda Poslaneckého klubu Martin Dubéci.

Predseda Hlasu má vysvetľovať zásadné kroky voči lekárom, ktoré chystajú v rezorte ministra jeho strany. On si však odletel na Formulu 1 za veľmi nejasných podmienok. S kým tam bol, za akých podmienok, a kto mu to platil? Vyvoláva to obrovské otázniky. Ak sa chce SNS v parlamente vyjadrovať k lobingu, takéto luxusné výlety ministrov by mali byť prvou vecou, ktorá bude regulovaná,” uzavrel Dubéci.

Zdielať
FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare

Podobné články

Slovensko už má Fica plné zuby, za 20 rokov nám život len zhoršil

O dôvere pre štvrtú Ficovu vládu dnes nehlasujeme preto, že by mali odvahu predstúpiť pred parlament a požiadať o ňu. Dotlačil ich k tomu až Ústavný súd na podnet Progresívneho...

Michal Šimečka: Ústavný súd nám dal za pravdu, Fico sa už nemá na čo vyhovárať

Hovorili sme to od samého začiatku. Ficova vláda mala už v novembri predstúpiť pred parlament a požiadať o dôveru, povedal v parlamente predseda Progresívneho Slovenska Michal Šimečka....

Kaliňák v čase konsolidácie vyhodí 700-tisíc na vypratanie predraženej stavby nemocnice v Prešove

Progresívne Slovensko upozornilo na ďalšie predraženie prešovskej nemocnice. Ide o takmer 700-tisíc eur bez DPH na upratovanie staveniska po predošlom zhotoviteľovi, ktorého výber totálne...

FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare