Prejsť na obsah

Kandidátku Progresívneho Slovenska v Európskych voľbách 2024 povedie bývalý predseda vlády Ľudovít Ódor

Kandidátku Progresívneho Slovenska v Európskych voľbách 2024 povedie bývalý predseda vlády Ľudovít Ódor. Vážim si, že sa rozhodol pridať k našej snahe obhájiť víťazstvo z posledných eurovolieb a zabrániť tomu, aby Smer ovládol všetko, vyhlásil predseda PS a podpredseda NR SR Michal Šimečka. „Progresívne Slovensko je hnutie, ktoré má na prvom mieste budúcnosť Slovenska. Preto

Kandidátku Progresívneho Slovenska v Európskych voľbách 2024 povedie bývalý predseda vlády Ľudovít Ódor. Vážim si, že sa rozhodol pridať k našej snahe obhájiť víťazstvo z posledných eurovolieb a zabrániť tomu, aby Smer ovládol všetko, vyhlásil predseda PS a podpredseda NR SR Michal Šimečka.

„Progresívne Slovensko je hnutie, ktoré má na prvom mieste budúcnosť Slovenska. Preto priťahujeme najlepších odborníkov a odborníčky, s ktorými túto budúcnosť chceme spoločne tvoriť. Vážim si, že k našej vízii sa pridáva bývalý premiér Ľudovít Ódor. Bude výborným lídrom našej eurokandidátky a zároveň súčasťou širšej politickej budúcnosti PS. Ficova vláda nemôže mať všetko a musíme jej vystaviť jasnú STOP-ku. V európskych voľbách, v prezidentských voľbách, aj v každých ďalších, ktoré nás čakajú,“ zdôraznil šéf progresívcov Šimečka.

Michal Šimečka zároveň dodal, že Ľudovít Ódor bude súčasťou širšieho a dlhodobého politického projektu PS a okrem vedenia eurokandidátky bude pôsobiť aj ako predseda správnej rady Progresívneho inštitútu, kde sa bude podieľať na tvorbe programu PS pre budúcnosť Slovenska.

Ódor uviedol, že si váži dôveru ľudí, ktorú mal ako predseda vlády, a ako líder európskej kandidátky PS chce ľuďom ponúknuť svoje odborné a politické skúsenosti.

Neplánoval som tu stáť, ale ťažko sa na to pozerá, ako súčasná vláda unáša Slovensko. Keď som skončil ako premiér vlády odborníkov, nezdalo sa mi, že najväčším problémom Slovenska je, že tresty pre mafiánov a korupciu sú príliš vysoké. Agresívny hranatý valec ničí všetko, čo mu príde do cesty. Naivne som si myslel, že absolútnou prioritou by mali byť: budúca generácia, zdravotníctvo, verejné financie alebo sociálne slabšie skupiny. Nehovoriac o spôsobe vládnutia. Čím väčší lotor alebo diletant, tým má teraz väčšie šance na riadiacu funkciu v štáte,” uviedol Ódor.

Bývalý premiér na tlačovej konferencii vysvetlil, prečo sa rozhodol prijať ponuku od predsedu Progresívneho Slovenska Michala Šimečku. Dôvod vidí v ich pláne byť chrbticou pro-demokratickej slovenskej politickej scény. 

PS vnímam ako stranu, ktorej jednoznačne ide o budúcnosť, ktorá vie ponúkať odborné riešenia a politický boj vedie slušne. To sú hodnoty, ktoré máme spoločné. Ale je tu ešte jedna vec, ktorá ma na ponuke zaujala. Veľmi pozitívne vnímam, že PS chce osloviť ešte širšiu skupinu voličov a rozšíriť svoj záber na politickej mape. Ustavičného delenia a vzniku mini-strán už bolo dosť. Ja nechcem deliť, chcem násobiť. Preto som zástancom spájania pro-demokratických síl. Som rád, že aj v PS majú podobnú ambíciu a ponúkajú spoluprácu pre ľudí, ktorí by mohli osloviť ľudí zo stredu alebo možno aj mierne stredo-pravých voličov. Vznikla by tak silná a stabilná pro-demokratická chrbtica slovenskej politickej scény,” zdôraznil Ódor.

Podľa Ódora táto vlády nemôže mať všetko, pretože potrebujeme v Bruseli reprezentáciu za ktorú sa nebudeme hanbiť. 

Naši partneri v EÚ potrebujú vidieť, že sú na Slovensku sily, ktoré nesúhlasia so súčasným smerovaním krajiny. Potrebujeme ukázať, že do EP neposielame len  politických dôchodcov, euroskeptikov alebo exotov. Slovensko by malo mať skutočnú reprezentáciu, na ktorú môžeme byť hrdí. Hanby už bolo dosť. Takú, ktorá je aktívna aj v európskych témach a má čo povedať. Budúce nastavenie eurozóny, fiškálna zodpovednosť, či konkurencieschopnosť EÚ. Treba si uvedomiť, že ekonomické témy sa nedajú deliť na domáce a európske. Všetky problémy aj úspechy sú naše spoločné,” dodal Ódor. Nadchádzajúce voľby označil za kľúčové aj podpredseda Európskeho parlamentu a PS Martin Hojsík. “Pôjde o stret dvoch svetov a my v PS spravíme všetko preto, aby sme dali ľuďom čo najlepšiu ponuku pre silné, úspešné a spravodlivé Slovensko v EÚ. Vítam príchod Ľudovíta Ódora a teším sa na našu spoluprácu. Jeho ekonomický profil, premiérske skúsenosti a hodnotová výbava sú najlepšími predpokladmi nielen pre lídrovanie kandidátky a víťazstvo Progresívneho Slovenska vo voľbách, ale predovšetkým pre silný europoslanecký mandát v prospech voličov a demokracie,“ uzavrel Hojsík.

Zdielať
FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare

Podobné články

Na doživotnú rentu nevidíme dôvod, k lex atentát predložíme pozmeňujúce návrhy

Progresívne Slovensko upozorňuje, že vládou schválené opatrenia nereagujú na samotný atentát. PS je pripravené rokovať s predstaviteľmi koalície o podobe vhodnej odpovede na atentát, v...

Sociálnu pomoc nemôže ovládať klientelizmus

Progresívne Slovensko navrhuje, aby boli poradovníky na miesto v zariadení sociálnych služieb verejné. Povedie to k nižšej miere klientelizmu a zjednoteniu systému pre klientov sociálnych...

Do Progresívneho Slovenska vstupuje trnavský župan Jozef Viskupič

Do Progresívneho Slovenska vstupuje predseda Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič. PS chceme ukotviť v každom regióne, posilňujeme preto o výrazné osobnosti z celého Slovenska,...

FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare