Prejsť na obsah

Mgr. Michal Sabo

poslanec NR SR

Som bývalý moderátor, publicista a environmentálny aktivista. V roku 2020 som bol spoluiniciátorom prvej slovenskej klimatickej petície, ktorú podpisom podporilo vyše 120-tisíc Sloveniek a Slovákov. Jej prerokovanie v NR SR bolo pre mňa rozhodujúcim momentom pre vstup do verejného života, keďže cítim záväzok k nevypočutým požiadavkám. Som fanúšikom komunitných záhrad, fascinujú ma odpady, rád kráčam, behám, bicyklujem a varím polievky.

Popri adaptácii na zmenu klímy sa dlhodobo venujem udržateľnosti, obehovému hospodárstvu a duševnému zdraviu. Vo všetkých kategóriách sú pred nami veľké výzvy.

Ako podpredseda Bratislavského samosprávneho kraja som bol pri príprave a štarte programu prevencie duševného zdravia na stredných školách, uviedli sme do života katalóg environmentálnych vzdelávacích programov a tiež sme schválili strategický Adaptačný plán na zmenu klímy.

Z pozície poslanca bojujem za to, aby sme takéto krásne a dôležité veci na Slovensku viac nemuseli robiť napriek štátu – ale aby sa pre nás stal partnerom, ktorému tiež záleží na zelenej budúcnosti pre nás všetkých.

FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare