Prejsť na obsah

Martin Dubéci MSc.

predseda poslaneckého klubu Progresívneho Slovenska, poslanec NR SR

Politika je pre ľudí na Slovensku synonymom sklamania, znechutenia a frustrácie. Som presvedčený, že to tak nemusí byť navždy.

Hľadaniu ciest, ako premeniť toto moje presvedčenie na skutočnosť sa venujem celý život. Stál som aj pri vzniku Progresívneho Slovenska a ako sekretár som pracoval na jeho premene z občianskeho združenia na silné a profesionálne hnutie.

Neskôr som sa presťahoval naspäť do rodných Košíc, kde som viedol kolektív kultúrneho centra Tabačka z pozície generálneho manažéra. Dodnes jedna z najlepších skúseností môjho života.

Vďaka nej, ale aj po nespočetných rozhovoroch s mladými ľuďmi po celom Slovensku som si uvedomil dôležitú vec. Ako krajina nebudeme mať budúcnosť, pokiaľ život v akejkoľvek jej časti nebude reálna a dobrá alternatíva. Aj po zvolení za poslanca sa preto usilujem byť naďalej aktívny v Košiciach. Založili sme v nej otvorenú regionálnu kanceláriu (a radi vás v nej uvítame).

Veľmi si tiež vážim príležitosť viesť poslanecký klub PS. Snažíme sa ísť príkladom a každý deň ukazovať, akým miestom by parlament mohol a mal byť. Miestom, kde sa nestretávajú egá, ale idey, kde nie je konečným cieľom rozdrviť súpera, ale zlepšiť život pre všetkých ľudí na Slovensku.

Nie je nič krajšie, a zároveň dôležitejšie, ako prepájať svety. Bratislavy a Košíc, ale aj politiky a šikovných ľudí mimo nej. Práve tomu chcem venovať všetku svoju energiu. Verím, že súdržnejšie a kultúrnejšie Slovensko nebude odkázané na neustály zápas o záchranu demokracie. Stane sa krajinou, z ktorej ľudia viac nebudú utekať, a začnú sa vracať domov.

FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare