Prejsť na obsah

67

Mgr. Marek Štefanisko

správca IT infraštruktúry, miestny poslanec

Študoval som etiku, avšak pracujem v IT sektore, momentálne ako správca infraštruktúry pre štátnu firmu Slovensko IT. Táto unikátna kombinácia ma priviedla k tomu, že sa venujem open source technológiám. Počas štúdia som pracoval ako lektor angličtiny. Politiku sledujem u nás aj v zahraničí od základnej školy. Od posledných komunálnych volieb som poslancom MiZ Košice – Dargovských hrdinov, kde sa nám podarilo zbaviť sa finančného dlhu, ktorý 20 rokov ťažil našu mestskú časť. Vo voľnom čase sa podieľam aj na iniciatíve TrešKEš.

Podieľam sa na digitálnej transformácii Slovenska, čo pokladám za veľmi dôležitý prostriedok pre zlepšenie kvality života. S novými technológiami sa musí vyvíjať aj schopnosť správne vyhodnocovať informácie.
Politická kultúra sa musí zmeniť. Polarizácia spoločnosti je nebezpečná. Pokoj, odbornosť, predvídateľnosť a rozvaha musia nevyhnutne vytlačiť chaos a populizmus. Politika nášho štátu musí byť európska s vytvorením moderného sociálneho zázemia pre mladých ľudí, aby zo Slovenska neodchádzali.

 

FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare