Prejsť na obsah

Ing. master Ľubica Karvašová

diplomatka, odborníčka na európsku politiku

13 rokov som pôsobila v slovenskej diplomacii, aj v Bruseli. S hodnotami demokracie, slobody a spolupráce s partnermi chcem zabojovať za proeurópske a angažované Slovensko. Dôraz budem klásť na rozvoj našich regiónov, vrátane východného Slovenska vďaka cezhraničným projektom pri obnove a integrácii Ukrajiny do EÚ. takisto aj na našu prosperitu na jednotnom trhu a pri rozširovaní Únie

Sociálne siete

Aktivity

@ivankorcok bol kandidát, ktorý predstavoval nádej. Nádej pre túto krajinu, naše Slovensko. Bojovať o nádej so svetom, kde neplatia pravidlá, kde vládne strach, klamstvá a podvody, je však ťažké. A nie vždy sa to podarí.

Ale v tejto situácii o to viac platí odkaz ...Václava Havla o tom, že “naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne”.

My nikam neodchádzame. Budeme pokračovať v boji za slobodu a demokraciu na Slovensku tak, ako to robili aj mnohé generácie pred nami. A za to, aby sme udržali Slovensko tam, kde patrí. V Európskej únii, na západe.

Najbližšie to môžeme dokázať už o dva mesiace, 8. júna, vo voľbách do Európskeho parlamentu. Nebude to ľahké, ale som presvedčená, že sa to dá.

ODVOLENÉ +1. Poďte a zoberte svoju/ho +1! Účasť je obrovská, takže každý hlas sa ráta.✌️🕶️

Do Prahy som pricestovala na pozvanie think-tanku @visegradinsight, ktorý tam organizoval strategickú konferenciu k budúcnosti EÚ, ktorej súčasťou boli experti a expertky zo strednej Európy. Jej cieľom bolo pripraviť odporúčania pre priority novej Európskej komisie, ktorá vznikne po ...júnových voľbách do Európskeho parlamentu. Potešilo ma, že sa mi podarilo stretnúť sa aj so slovenskou komunitou v Prahe, ktorá ma utvrdila v tom, že spolupráca s krajanmi a krajankami predstavuje obrovský, no do veľkej miery nevyužitý, potenciál. Počas rozhovoru s francúzskym denníkom som vysvetlila dôvody, pre ktoré som sa rozhodla z diplomacie vstúpiť do politiky, alebo ako to nazvali sami, vystúpiť “z tieňa do svetla”. Viac v máji. Tak ako z Bratislavy do Prahy, aj z Prahy do Bratislavy akurát cestujem udržateľne vlakom. @martinhojsik @michal_wiezik dúfam ocenia;)

Ďakujem, Slováci a Slovenky v Prahe, že ste si dnes našli čas na kus reči, že sa chystáte voliť, a že vám dianie na Slovenku nie je ľahostajné!

Peter Pellegrini otvorene hovorí, že prezident nemá vládu vyvažovať, ale má vládu Roberta Fica chrániť. Aj ako prezident je pripravený slúžiť premiérovi, tak ako celú svoju politickú kariéru. Vo vyspelých demokraciách politici prichádzajú a odchádzajú. Po piatich mesiacoch ...súčasnej vlády je zrejmé, že Slovensko potrebuje mať v prezidentskom paláci novú tvár na politickej scéne a skúseného, nezávislého občianskeho kandidáta, nie súčasného predsedu Národnej rady, ktorý je v politike vyše dvadsať rokov. Preto budem 6.4. opäť krúžkovať nádej - @ivankorcok za prezidenta Slovenskej republiky. Ten nás nebude ťahať do minulosti, ale poženie nás vpred.

Dnes sa končí marec, mesiac kníh. U mňa doma by ste našli 3 kategórie kníh:

O umení a architektúre, pretože nám ukazuje, ako ľudia v minulosti žili a aké mali podľa toho potreby a pocity. Moje obľúbené obdobie a dizajn je art-deco, kubizmus, ale aj funkcionalizmus, ktoré... boli aj významnými smermi medzivojnového Československa. A. Loos patril medzi top architektov.

Odbornú literatúru, ktorá je o ľuďoch, ekonomike alebo má pomôcť človeku rozvíjať sa a lepšie rozumieť faktom a súvislostiam. Napríklad Základy hospodárskej vedy od I. Karvaša alebo Ako sa postaviť diktátorovi, či Postsedliaci od J. Buzalku.

Beletriu od konkrétneho autora - napríklad od Agathy Christie o belgickom detektívovi Herculovi Poirotovi. Príbehy z medzivojnových rokov. On správaním slušný človek a gentleman s vysokovyvinutým zmyslom pre spravodlivosť.

Čo ste vy čítali v marci? Aké knihy vystihujú vás?

@martinus_sk @artforum_bratislava @brak_vydavatelstvo @antikvariatschodydoneba @taschen @adolfloos_gallery @bauhausdesignn @officialagathachristie @juraj_buzalka @neweuropeanbauhaus @winternitzova_vila @maria_ressa @officialagathachristie

DNES OSLAVUJEME 20 ROKOV V NATO, NO NIE JE TO LEN O NÁS

Slovensko vstúpilo do Severoatlantickej aliancie 29.3.2004 spolu s Bulharskom, Rumunskom, Slovinskom, Estónskom, Litvou a Lotyšskom. Každá z nich má dnes jasno v tom, kam patrí, kto sú jej spojenci, a považuje Rusko za ...agresora. Len Slovensko je dnes, po 20tich rokoch v NATO, vďaka suverénnej zahraničnej politike tejto vlády, ktorá sa orientuje na všetky 4 svetové strany, dezorientované.

O pár dní bude oslavovať prvý rok od svojho vstupu do NATO aj Fínsko – len o 20 rokov neskôr ako my. Na fotke som s Jarim. S fínskym štátnym tajomníkom, poradcom bývalej premiérky Sanny Marin a mojim bývalým kolegom. Keď som bola v lete 2010 na Helsinskej univerzite vo Fínsku, neutralita bola kľúčová časť ich národnej identity a bezpečnosti. Ruská vojna na Ukrajine ich pohľad zmenila a Fínsko pochopilo, že v súčasnej dobe je neutralita bezpečnostným rizikom a nie zárukou. Fínsko má opakovanú skúsenosť s ruskou agresiou z 19. ale aj 20. storočia a po 24. februári 2022 si povedalo dosť! Všetko má svoje hranice.

Byť členom NATO totiž znamená, že so spojencami máte silu, ktorá vás vie ubrániť pred agresorom. Že nie ste vydaný napospas osudu. Že naopak sedíte za stolom a spolu-formujete bezpečnosť nášho kontinentu, Európy. Lebo len bezpečný kontinent sa môže ekonomicky rozvíjať. Členstvo v NATO nie je samozrejmosťou. Je to ochranný dáždnik nad našou hlavou, v časoch vojny u nášho suseda Ukrajiny. Buďme prosím na to hrdí!

#nato #aliancia #dazdnik #20rokov #Slovensko #Finsko #spojenci #nieneutralite

Po úspešnej, otvorenej a podnetnej diskusii so slovenskou komunitou v Bruseli 🇧🇪, by som vás chcela pozvať na kus reči v Prahe 🇨🇿 v @kavarna_na_borsove, ktorá sa bude konať v stredu 3. apríla o 18:30. Teším sa na vás!

Úžasné správy!!! Gratulujem @ivankorcok & team za víťazstvo v 1. kole! Zaslúžene! #nemozumatvsetko ✌️

Podujatia

Stretnutie s eurokandidátmi

Art Cafe / Banská Štiavnica

VIAC INFO

ČAS: 14:30

Príďte sa porozprávať v sobotu 20.4. do Art Cafe s lídrom našej kandidátky Ľudom Ódorom a kandidátkami PS do eurovolieb - Ľubicou Karvašovou a Luciou Yar.

Ako udržíme Slovensko v Európe?

Hotel Národný dom / Banská Bystrica

VIAC INFO

ČAS: 17:00

Príďte sa porozprávať v sobotu 20.4. do hotela Národný dom s lídrom našej kandidátky Ľudom Ódorom a kandidátkami PS do eurovolieb - Ľubicou Karvašovou a Luciou Yar.

ČAS: 18:00

Príďte sa porozprávať v stredu 17.4. do bratislavského Kácečka s lídrom našej kandidátky Ľudom Ódorom a ďalšími kandidátmi a kandidátkami PS do eurovolieb - Ľubicou Karvašovou, Martinom Hojsíkom, Veronikou Cifrovou Ostrihoňovou, Michalom Wiezikom a Luciou Yar.
FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare