Prejsť na obsah

Do PS vstupuje odborník na digitalizáciu Ján Hargaš

BRATISLAVA – Do Progresívneho Slovenska vstupuje odborník na digitalizáciu Ján Hargaš. V PS je dôraz na úspešnú digitalizáciu prítomný od začiatku, Hargaš posilní špičkový tím, vyhlásil predseda PS a podpredseda EP Michal Šimečka. “Vážim si, že ďalší odborník, ktorý robil kľúčové reformy v štátnej správe, verí hodnotám PS, a chce s nami ponúknuť riešenia pre budúcnosť

BRATISLAVA – Do Progresívneho Slovenska vstupuje odborník na digitalizáciu Ján Hargaš. V PS je dôraz na úspešnú digitalizáciu prítomný od začiatku, Hargaš posilní špičkový tím, vyhlásil predseda PS a podpredseda EP Michal Šimečka.

Vážim si, že ďalší odborník, ktorý robil kľúčové reformy v štátnej správe, verí hodnotám PS, a chce s nami ponúknuť riešenia pre budúcnosť Slovenska. Digitalizácia je nutnou podmienkou toho, aby sme boli úspešní v Európe 21. storočia. Treba ju však robiť poriadne a odborne, nie atómovkami,” vyhlásil Šimečka.

Podpredseda hnutia Michal Truban ocenil, že Hargaš nestratil motiváciu pracovať pre štát napriek nútenému koncu na poste štátneho tajomníka.

Digitalizácia je kľúčová agenda pre budúcnosť Slovenska. Pre budúcnosť nášho priemyslu, ekonomiky, lepšieho školstva aj zdravotníctva. Chcel by som, aby štát a politici konečne dokázali občanov niečím prekvapiť aj pozitívne. S príchodom Jana Hargaša máme ešte silnejší tím, pripravený od prvého dňa, ako dostaneme príležitosť, pracovať na riešeniach, ktoré prinesú reálny úžitok občanom aj firmám,” uviedol Truban.

Digitálna transformácia hospodárstva a spoločnosti so sebou podľa Jána Hargaša prináša výzvy v podobe meniacich sa obchodných modelov v ekonomike, zmien na pracovnom trhu aj v očakávaných zručnostiach. Načrtol tiež oblasti, na ktoré sa chce v digitalizácii zamerať.

Ak dokážeme správne uchopiť trendy, digitalizácia môže byť pozitívnym impulzom pre slovenskú ekonomiku a spoločnosť. Je však nevyhnutné, aby štát prinášal kvalitné elektronické služby a aby zabezpečil ich kybernetickú bezpečnosť. Miera rozvoja digitálnych zručností bude definovať budúcnosť krajiny, preto je dôležité, aby mali všetci férový prístup ku výhodám, ktoré so sebou digitálna transformácia prináša,” uzavrel Hargaš.

Zdielať
FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare

Podobné články

Národné parky regiónom pomáhajú, no vláda ich berie ako bremeno

Namiesto ochrany deviatich národných parkov ich ministerstvo životného prostredia chápe ako bremeno, čím ohrozuje vzácnu prírodu a brzdí budúci rozvoj vymierajúcich regiónov Slovenska....

Zákon o výruboch je nebezpečný, vládna koalícia ho odmietla opraviť

Zákon o výrube drevín je nebezpečný a otvára dvere ničeniu prírody, upozorňuje Progresívne Slovensko. Novela predstavuje veľký problém pre voľnú krajinu aj pre mestá a obce,...

Vyzývame vládu na stiahnutie zákona o RTVS, reforma verejnoprávnych médií musí byť výsledkom celospoločenskej diskusie

Progresívne Slovensko vyzýva vládu, aby stiahla zákon, ktorý likviduje RTVS. Koalícia má príležitosť vytvoriť priestor pre riadnu diskusiu o reforme verejnoprávnych médií, ktorá by...

FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare