Prejsť na obsah

Do PS vstupuje odborník na digitalizáciu Ján Hargaš

Tlačové správy

BRATISLAVA – Do Progresívneho Slovenska vstupuje odborník na digitalizáciu Ján Hargaš. V PS je dôraz na úspešnú digitalizáciu prítomný od začiatku, Hargaš posilní špičkový tím, vyhlásil predseda PS a podpredseda EP Michal Šimečka. “Vážim si, že ďalší odborník, ktorý robil kľúčové reformy v štátnej správe, verí hodnotám PS, a chce s nami ponúknuť riešenia pre budúcnosť

BRATISLAVA – Do Progresívneho Slovenska vstupuje odborník na digitalizáciu Ján Hargaš. V PS je dôraz na úspešnú digitalizáciu prítomný od začiatku, Hargaš posilní špičkový tím, vyhlásil predseda PS a podpredseda EP Michal Šimečka.

Vážim si, že ďalší odborník, ktorý robil kľúčové reformy v štátnej správe, verí hodnotám PS, a chce s nami ponúknuť riešenia pre budúcnosť Slovenska. Digitalizácia je nutnou podmienkou toho, aby sme boli úspešní v Európe 21. storočia. Treba ju však robiť poriadne a odborne, nie atómovkami,” vyhlásil Šimečka.

Podpredseda hnutia Michal Truban ocenil, že Hargaš nestratil motiváciu pracovať pre štát napriek nútenému koncu na poste štátneho tajomníka.

Digitalizácia je kľúčová agenda pre budúcnosť Slovenska. Pre budúcnosť nášho priemyslu, ekonomiky, lepšieho školstva aj zdravotníctva. Chcel by som, aby štát a politici konečne dokázali občanov niečím prekvapiť aj pozitívne. S príchodom Jana Hargaša máme ešte silnejší tím, pripravený od prvého dňa, ako dostaneme príležitosť, pracovať na riešeniach, ktoré prinesú reálny úžitok občanom aj firmám,” uviedol Truban.

Digitálna transformácia hospodárstva a spoločnosti so sebou podľa Jána Hargaša prináša výzvy v podobe meniacich sa obchodných modelov v ekonomike, zmien na pracovnom trhu aj v očakávaných zručnostiach. Načrtol tiež oblasti, na ktoré sa chce v digitalizácii zamerať.

Ak dokážeme správne uchopiť trendy, digitalizácia môže byť pozitívnym impulzom pre slovenskú ekonomiku a spoločnosť. Je však nevyhnutné, aby štát prinášal kvalitné elektronické služby a aby zabezpečil ich kybernetickú bezpečnosť. Miera rozvoja digitálnych zručností bude definovať budúcnosť krajiny, preto je dôležité, aby mali všetci férový prístup ku výhodám, ktoré so sebou digitálna transformácia prináša,” uzavrel Hargaš.

Zdielať
FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare

Podobné články

PS kritizuje konflikt záujmov v dotáciách pre organizácie blízke Anne Záborskej

BRATISLAVA - Hnutie Progresívne Slovensko kritizuje schválenie dotácií na podporu rovnosti pre subjekty, v ktorých figuruje poslankyňa Anna Záborská. Podľa podpredsedníčky PS Lucie...

Progresívne Slovensko diskutovalo s veľvyslancami z troch desiatok krajín EÚ a NATO

BRATISLAVA - Progresívne Slovensko dnes diskutovalo s veľvyslancami a zástupcami vyše 25 krajín. Na stretnutí sa zúčastnili veľvyslanci či veľvyslankyne Nemecka, Talianska, USA,...

Mladí nevidia svoju budúcnosť na Slovensku, musíme to zmeniť

BRATISLAVA - Každý rok študuje v zahraničí asi 30-tisíc mladých ľudí zo Slovenska, a mnohí sa už nikdy nevrátia, upozornil predseda Progresívneho Slovenska Michal Šimečka. Hnutie po...

FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare