Prejsť na obsah

Dnešné stretnutie na podporu prezidentky sa neuskutoční, podporu jej však vyjadrili mnohé osobnosti

Tlačové správy

PS prezidentku podporí, v prípade, že sa opäť rozhodne kandidovať. 

BRATISLAVA – Verejné stretnutie na podporu prezidentky Zuzany Čaputovej sa dnes podvečer z dôvodu nepriaznivého počasia neuskutoční. Ceníme si záujem mnohých ľudí o podporu Zuzany Čaputovej, vzhľadom na vývoj počasia a meteorologickú výstrahu však musíme podujatie zrušiť, uviedol predseda Progresívneho Slovenska a podpredseda EP Michal Šimečka s tým, že PS podporí prezidentku aj v prípade, že sa opäť rozhodne kandidovať. 

Naša podpora prezidentky Čaputovej proti prízemným útokom pretrváva. Spolu s nami jej ju chcelo na podujatí vyjadriť množstvo ľudí, ale aj osobností verejného života. Teší nás tento záujem. Je dôkazom, že veľká časť spoločnosti si želá, aby prezidentka aj naďalej v slovenskej politike reprezentovala ľudskosť, odbornosť, demokratickú budúcnosť a nádej, že sa to dá robiť lepšie,” vyhlásil Šimečka.

Na zhromaždení chcel podporu prezidentke v ďalšej kandidatúre vyjadriť aj predseda BSK Juraj Droba. “Za seba a celú SASKU musím povedať, že pani prezidentka Zuzana Čaputová je vynikajúcou hlavou štátu. Má úctu k ľuďom, k zákonom, ctí si pravidlá a urobené dohody. Vďaka tomu si na nej môžeme vážiť nielen to, čo nás spája, ale aj to, čo nás rozdeľuje.

Preto chcem potvrdiť, že ak sa rozhodne budúci rok opätovne kandidovať, môže rátať s našou podporou,” uviedol Droba.

Prezidentku podporil aj primátor Bratislavy Matúš Vallo. “Zuzana Čaputová skvelo reprezentuje Slovensko. Dokáže sa zastať komunít na okraji spoločnosti, je uznávaná medzi európskymi aj svetovými štátnikmi. Vie sa rozprávať s deťmi v rómskej osade, viesť intelektuálne diskusie s pápežom, či spontánne objať majiteľa baru, v ktorom boli zabití dvaja nevinní ľudia. Práve tieto jej vlastnosti považujem za veľmi dôležité aj pre život v našom meste. Otváranie myslí, prekračovanie bublín a hraníc, vchádzanie do nekomfortných zón, prepájanie ľudí, komunít, či sociálnych skupín,” skonštatoval Vallo. 

K podpore prezidentky sa pridali aj mnohé osobnosti verejného života, ako emeritný arcibiskup Róbert Bezák, epidemiologička Alexandra Bražinová, vedec Pavol Čekan, politologička Dagmar Kusá, speváčka Jana Kirchner, herečky Zuzana Fialová, Tatiana Pauhofová, herci Richarda Stanke a Ján Koleník, režisér Juraj Johanides, aktivistka Zuzana Suchová, odborník na vzdelávanie Juraj Hipš, výtvarník Jozef Gertli Danglár, vydavateľ László Szigeti, dramaturgička Jana Mikuš Hanzelová, influenceri Kristína Tormová a Fero Joke, či hovorca iniciatívy Ide nám o život Roman Samotný.

Sme presvedčení, že je dôležité neskrývať to, že si ju za výkon jej mandátu vážime. A že nikto z nás, ktorí si prajeme jej pokračovanie by teraz nemal zostať ticho. Naopak, je potrebné vyjadriť jej podporu, pretože práve tú si prezidentka pred svojím rozhodnutím zaslúži počuť,” píše sa v spoločnom vyhlásení na podporu prezidentky, ktoré nájdete na webstránke https://www.progresivne.sk/spolocne-vyhlasenie-na-podporu-prezidentky/.

Zoznam osobností, ktoré doteraz podpísali spoločné vyhlásenie:

Michal Šimečka, podpredseda Európskeho parlamentu
Matúš Vallo, primátor hl. mesta Bratislava
Juraj Droba, predseda Bratislavského samosprávneho kraja
Róbert Bezák, emeritný arcibiskup
Táňa Pauhofová, herečka Slovenského národného divadla
Richard Stanke, herec Slovenského národného divadla
Ján Koleník, herec Slovenského národného divadla
Alexander Bárta, herec Slovenského národneho divadla,
Henrieta Mičkovicová, herečka
Kristína Tormová, content creatorka, influencerka
Jana Kirschner, speváčka a skladateľka
Pavol Čekan, vedec
Dagmar Kusá, politologička
Zuzana Suchová, fundraiserka, správkyňa Donio n.f.
Fero Joke, influencer
Juraj Hipš, odborník na vzdelávanie
Alexandra Bražinová, epidemiologička
Juraj Johanides, režisér
László Szigeti, vydavateľ
Zuzana Fialová, herečka Slovenského národného divadla
Jana Mikuš Hanzelová, dramaturgička
Jozef „Danglár“ Gertli, výtvarník
Lucia Gertli, kultúrna manažérka
Marek Ormandík, výtvarník
Renáta Ormandíková, výtvarníčka
Roman Samotný, hovorca iniciatívy Ide nám o život
Anna Juríčková, kultúrna manažérka

Zdielať
FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare

Podobné články

PS kritizuje konflikt záujmov v dotáciách pre organizácie blízke Anne Záborskej

BRATISLAVA - Hnutie Progresívne Slovensko kritizuje schválenie dotácií na podporu rovnosti pre subjekty, v ktorých figuruje poslankyňa Anna Záborská. Podľa podpredsedníčky PS Lucie...

Progresívne Slovensko diskutovalo s veľvyslancami z troch desiatok krajín EÚ a NATO

BRATISLAVA - Progresívne Slovensko dnes diskutovalo s veľvyslancami a zástupcami vyše 25 krajín. Na stretnutí sa zúčastnili veľvyslanci či veľvyslankyne Nemecka, Talianska, USA,...

Mladí nevidia svoju budúcnosť na Slovensku, musíme to zmeniť

BRATISLAVA - Každý rok študuje v zahraničí asi 30-tisíc mladých ľudí zo Slovenska, a mnohí sa už nikdy nevrátia, upozornil predseda Progresívneho Slovenska Michal Šimečka. Hnutie po...

FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare