Prejsť na obsah

Ani rok po útoku na Zámockej nevidíme zmenu situácie LGBTI+ ľudí

Tlačové správy

Hnutie Progresívne Slovensko si dnes večer uctí pamiatku zavraždených Matúša Horvátha a Juraja Vankuliča. Ani rok po útoku, žiaľ, nevidíme reálnu zmenu situácie LGBTI+ ľudí, ich práva však budeme aktívne hájiť ako najsilnejšia opozičná strana, vyhlásil predseda PS Michal Šimečka. “Nielenže sa nič nezmenilo vo vzťahu k ich právam, ale boli terčom nenávistnej predvolebnej kampane.


Hnutie Progresívne Slovensko si dnes večer uctí pamiatku zavraždených Matúša Horvátha a Juraja Vankuliča. Ani rok po útoku, žiaľ, nevidíme reálnu zmenu situácie LGBTI+ ľudí, ich práva však budeme aktívne hájiť ako najsilnejšia opozičná strana, vyhlásil predseda PS Michal Šimečka.

Nielenže sa nič nezmenilo vo vzťahu k ich právam, ale boli terčom nenávistnej predvolebnej kampane. Obávam sa, že nástupom novej vlády sa postoj politikov k LGBTI+ ľuďom ešte zhorší a útokov bude pribúdať. Tomu bude treba čeliť. V PS sme do volieb išli s programom rovnosti pre všetkých, v tom budeme pokračovať a budeme ochranu práv a rovnosť všetkých ľudí hájiť z poslaneckých lavíc,” uviedol Šimečka.  


Podpredsedníčka PS a odborníčka na tému ochrany ľudských práv Lucia Plaváková poukázala, že ani smrť dvoch nevinných ľudí – Matúša Horvátha a Juraja Vankuliča a vážne zranenie Radky Trokšiarovej nestačili na to, aby sa situácia LGBTI+ ľudí zmenila k lepšiemu.

Nenávisť sa šíri ďalej. A jej nositelia sa chystajú zasadnúť do ministerských kresiel. Ale my sa nevzdáme. Na to môžu veľmi rýchlo zabudnúť. Čakajú nás ťažké časy, ale viem, že im budeme spoločne čeliť. V mene Juraja, Matúša a Radky. A v mene každého človeka, ktorý sa dnes na Slovensku necíti v bezpečí, rešpektovaný a rovnoprávny. A tento boj vyhráme. Možno nie dnes, ani zajtra. Ale vyhráme. Pretože láska je silnejšia ako čokoľvek iné. A tá je na našej strane,” uzavrela Plaváková.

Zdielať
FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare

Podobné články

Taraba musí vysvetľovať, prečo ignoruje hlas verejnosti a ustupuje poľovníckej lobby 

03. decembra

Dôvodom je aktuálny návrh na obnovenie kvót na odstrel vlka dravého. Tento krok je v rozpore nielen s ochranou prírody, ale aj s medzinárodnými záväzkami Slovenskej republiky. Minister...

Robert Fico chce pretlačiť zásadné oslabenie špeciálnej prokuratúry

01. decembra

Progresívne Slovensko upozorňuje, že predseda vlády Robert Fico chce pretlačiť zásadné oslabenie Úradu špeciálnej prokuratúry. Zmenu si potajme dohaduje na Európskej komisii, doma ju...

Vláda tému duševného zdravia nemôže ignorovať, ide o bezpečnosť našich detí

01. decembra

Progresívne Slovensko varuje pred alarmujúcim stavom duševného zdravia mladých ľudí. Na jedného školského psychológa či psychologičku základnej školy pripadá vyše 900 detí,...

FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare