Prejsť na obsah

Ani rok po útoku na Zámockej nevidíme zmenu situácie LGBTI+ ľudí

Hnutie Progresívne Slovensko si dnes večer uctí pamiatku zavraždených Matúša Horvátha a Juraja Vankuliča. Ani rok po útoku, žiaľ, nevidíme reálnu zmenu situácie LGBTI+ ľudí, ich práva však budeme aktívne hájiť ako najsilnejšia opozičná strana, vyhlásil predseda PS Michal Šimečka. “Nielenže sa nič nezmenilo vo vzťahu k ich právam, ale boli terčom nenávistnej predvolebnej kampane.


Hnutie Progresívne Slovensko si dnes večer uctí pamiatku zavraždených Matúša Horvátha a Juraja Vankuliča. Ani rok po útoku, žiaľ, nevidíme reálnu zmenu situácie LGBTI+ ľudí, ich práva však budeme aktívne hájiť ako najsilnejšia opozičná strana, vyhlásil predseda PS Michal Šimečka.

Nielenže sa nič nezmenilo vo vzťahu k ich právam, ale boli terčom nenávistnej predvolebnej kampane. Obávam sa, že nástupom novej vlády sa postoj politikov k LGBTI+ ľuďom ešte zhorší a útokov bude pribúdať. Tomu bude treba čeliť. V PS sme do volieb išli s programom rovnosti pre všetkých, v tom budeme pokračovať a budeme ochranu práv a rovnosť všetkých ľudí hájiť z poslaneckých lavíc,” uviedol Šimečka.  


Podpredsedníčka PS a odborníčka na tému ochrany ľudských práv Lucia Plaváková poukázala, že ani smrť dvoch nevinných ľudí – Matúša Horvátha a Juraja Vankuliča a vážne zranenie Radky Trokšiarovej nestačili na to, aby sa situácia LGBTI+ ľudí zmenila k lepšiemu.

Nenávisť sa šíri ďalej. A jej nositelia sa chystajú zasadnúť do ministerských kresiel. Ale my sa nevzdáme. Na to môžu veľmi rýchlo zabudnúť. Čakajú nás ťažké časy, ale viem, že im budeme spoločne čeliť. V mene Juraja, Matúša a Radky. A v mene každého človeka, ktorý sa dnes na Slovensku necíti v bezpečí, rešpektovaný a rovnoprávny. A tento boj vyhráme. Možno nie dnes, ani zajtra. Ale vyhráme. Pretože láska je silnejšia ako čokoľvek iné. A tá je na našej strane,” uzavrela Plaváková.

Zdielať
FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare

Podobné články

Národné parky regiónom pomáhajú, no vláda ich berie ako bremeno

Namiesto ochrany deviatich národných parkov ich ministerstvo životného prostredia chápe ako bremeno, čím ohrozuje vzácnu prírodu a brzdí budúci rozvoj vymierajúcich regiónov Slovenska....

Zákon o výruboch je nebezpečný, vládna koalícia ho odmietla opraviť

Zákon o výrube drevín je nebezpečný a otvára dvere ničeniu prírody, upozorňuje Progresívne Slovensko. Novela predstavuje veľký problém pre voľnú krajinu aj pre mestá a obce,...

Vyzývame vládu na stiahnutie zákona o RTVS, reforma verejnoprávnych médií musí byť výsledkom celospoločenskej diskusie

Progresívne Slovensko vyzýva vládu, aby stiahla zákon, ktorý likviduje RTVS. Koalícia má príležitosť vytvoriť priestor pre riadnu diskusiu o reforme verejnoprávnych médií, ktorá by...

FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare