Prejsť na obsah

Stretnutie komisára pre deti Jozefa Mikloška s Milanom Uhríkom zo strany Republika je absurdné

Tlačové správy

Progresívne Slovensko kritizuje stretnutie komisára pre deti Jozefa Mikloška s Milanom Uhríkom zo strany Republika. Považujem to za veľmi nešťastné – ak chce pán komisár Mikloško chrániť deti, odporúčam mu začať tým, že nebude legitimizovať fašistov, uviedol predseda PS a podpredseda EP Michal Šimečka. “Je absurdné, aby robil krovie extrémistom, ktorí ešte nedávno pochodovali s

Progresívne Slovensko kritizuje stretnutie komisára pre deti Jozefa Mikloška s Milanom Uhríkom zo strany Republika. Považujem to za veľmi nešťastné – ak chce pán komisár Mikloško chrániť deti, odporúčam mu začať tým, že nebude legitimizovať fašistov, uviedol predseda PS a podpredseda EP Michal Šimečka.

“Je absurdné, aby robil krovie extrémistom, ktorí ešte nedávno pochodovali s fakľami, cvičili Černákových zabijakov v streľbe, alebo vrieskali po ženách a deťoch z iných kultúr,“ vyhlásil Šimečka.

Politici Republiky sa dnes podľa jeho slov s obľubou tvária ako protifašistickí bojovníci, dobrí strýčkovia chrániaci deti, a štátotvorní dejatelia. 

“Keď im na to ale skočíme, môžeme sa po voľbách zobudiť do Slovenska, v ktorom robia páni Mazurek, Uhrík a Suja ministrov vnútra, obrany a školstva. Presne k tomu smeruje ich čoraz očividnejšie spojenie s Robertom Ficom. A takúto budúcnosť si žiadne dieťa na Slovensku naozaj nezaslúži,“ dodal Šimečka.

Kancelárka a podpredsedníčka hnutia Lucia Plaváková poukázala, že PS od prvej nominácie Jozefa Mikloška upozorňovalo, že to nie je človek, ktorý bude chrániť najlepší záujem všetkých detí. 

“Skutočne som ale nečakala, že klesne tak hlboko, že bude legitimizovať fašistov. Ľudí, ktorí vo svojich radoch majú človeka, ktorý neváhal po deťoch a ich rodičoch pokrikovať nenávistné prejavy priamo na ulici. Ľudí, ktorí pravidelné šíria nenávistné prejavy voči deťom a ich rodičom. Či už sú to deti z rómskej menšiny alebo LGBTI+ ľudia,“ uzavrela Plaváková.

Zdielať
FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare

Podobné články

Martin Hojsík je jedným z najvplyvnejších politikov v 705-člennom Európskom parlamente

27. februára

EU Influence index zaradil medzi dvanásť najvplyvnejších politikov Európskeho parlamentu jeho podpredsedu Martina Hojsíka (PS/Renew). Za 20 rokov členstva Slovenska v EÚ sa v prvej...

Ak má Fico mierový plán pre Ukrajinu, mal by nám ho ukázať

26. februára

Premiér Robert Fico hazarduje s verejnou mienkou a predvádza falošnú marketingovú operáciu s cieľom odviesť pozornosť od domácich problémov, povedal na tlačovom brífingu predseda...

Predstavili sme prorodinný balíček, prináša škôlkovné až do 450 eur mesačne

24. februára

Skupina poslankýň a poslanec Progresívneho Slovenska predstavili prvé dva zákony z prorodinného balíčka, ktorý pomáha rodičom detí v predškolskom veku. Škôlkovné až do výšky 450...

FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare