Prejsť na obsah

100 dní ministra Tarabu ukázalo, že ochrana prírody je preňho len prekážkou

Sto dní ministra životného prostredia Tomáša Tarabu ukázalo, že jeho prioritou nie je príroda, ale biznis zaseknutý v minulom storočí. Jeho ministrovanie sa nieslo v duchu nesplnených predvolebných sľubov, brutálnych personálnych čistiek a riešeniach škodlivých pre životné prostredie, vyhlásila podpredsedníčka Výboru NR SR pre pôdohospodárstvo a životné prostredie Tamara Stohlová. “Tomáš Taraba neskrýval ambíciu stať sa

Sto dní ministra životného prostredia Tomáša Tarabu ukázalo, že jeho prioritou nie je príroda, ale biznis zaseknutý v minulom storočí. Jeho ministrovanie sa nieslo v duchu nesplnených predvolebných sľubov, brutálnych personálnych čistiek a riešeniach škodlivých pre životné prostredie, vyhlásila podpredsedníčka Výboru NR SR pre pôdohospodárstvo a životné prostredie Tamara Stohlová.

Tomáš Taraba neskrýval ambíciu stať sa ministrom hospodárstva, a ani sa netají tým, že na záujmoch prírody mu nezáleží. Neslávne sa preslávil výrokom, že ochrana životného prostredia nemôže stáť v ceste výstavbe. Aj základné črty zákona o posudzovaní vplyvov na životné prostredie predstavil ako prvému Klubu 500, a nie odbornej obci. Pritom práve dôraz na zelené riešenia je príležitosťou modernizovať a zvyšovať konkurencieschopnosť,” uviedla Stohlová.

Tomáš Taraba sa sám často stavia do pozície skúseného manažéra. Za prvých 100 dní mal podľa Stohlovej možnosť svoje údajné manažérske skúsenosti v rezorte dokázať, no podaril sa mu pravý opak.

Príroda a životné prostredie sa pozitívnych správ nedočkali. Symbolom kvality Tarabových nominácii sa stal pytliak na čele TANAP-u. Šírenie strachu z medveďov bolo hlavnou predvolebnou témou kandidátov za SNS, no teraz vidíme akurát ich absolútnu neschopnosť prísť s riešeniami. O chvíľu sa budia medvede a oni sú v panike,” dodala Stohlová.

Minister Taraba sa rád chváli aj tým, koľko peňazí dal k dispozícii v rámci rôznych výziev – napríklad na vodovody a kanalizácie, poukázal člen výboru pre životné prostredie Michal Sabo.

Opakovane však v PS upozorňujeme na to, že otváranie týchto dotácií je len prvým krokom. Minister a celá vláda fatálne zlyhávajú v akejkoľvek koncepčnej práci nielen pri budovaní vodovodov a kanalizácií. Dať samosprávam k dispozícii peniaze je dôležité, zároveň však potrebujú pomoc s rozhodovaním sa pre správne opatrenia, s prípravou projektov, implementáciou a realizáciou. Rozhodujúce nie je to, či štát dal peniaze, ale to, či obyvateľstvo má funkčný vodovod a kanalizáciu,” uzavrel Sabo.

Zdielať
FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare

Podobné články

Ján Hargaš v TA3: Ľudia nevedia, koľko budú o mesiac platiť. Ilustruje to stav koalície

21. novembra

Je mesiac pred koncom roka a ľudia stále nevedia, či energopomoc bude adresná alebo plošná, skonštatoval v relácii TA3 Z druhej strany poslanec za Progresívne Slovensko Ján Hargaš. “Mali...

Megalomanské plány Smeru slovenskej doprave nepomôžu, hrozí vytvorenie novej korupčnej schémy 

15. novembra

Vláda Roberta Fica po 13-tich rokoch pri moci prináša v doprave pseudoriešenia, ktoré len prehlbujú ich zlyhania a zadlžujú Slovensko. Ich nové plány sú alarmujúce, ak budú projekty za...

Ministerstvo vnútra pred policajnou brutalitou v Košiciach zanedbalo preventívne opatrenia

14. novembra

Ministerstvo vnútra a vedenie Policajného zboru SR by malo po policajnej brutalite v Košiciach prijať neodkladné systémové opatrenia. Tie by mali zabezpečiť prehĺbenie kontroly nad výkonom...

FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare