Prejsť na obsah

19

doc. Mgr. Ondrej Prostredník PhD.

teológ, tlmočník

Som evanjelický teológ a tlmočník, v akademickej práci sa venujem etike. Žijem v Pezinku. Zapájam sa do diskurzu o postavení menšín a ochrane ich práv na Slovensku ako aj o náboženskej neutralite štátu. V septembri 2017 mi pre vystúpenie na PRIDE v Bratislave biskupi zakázali pedagogicky pôsobiť na univerzite. V súčasnosti pracujem ako misijný pracovník v Evanjelickom cirkevnom zbore Bratislava – Staré Mesto a pôsobím aj ako tlmočník v inštitúciách EÚ. Od novembra 2022 som poslancom MsZ Pezinok.

Kandidujem, aby som zmenil doterajší systém financovania cirkví štátom na taký model, ktorý zabezpečí náboženskú neutralitu štátu a odstráni závislosť cirkví na štátnom financovaní a postupne vytvorí mechanizmy na ich samofinancovanie.

Chcem zlepšiť postavenie menšín a znevýhodnených komunít odstraňovaním predsudkov na strane majoritnej spoločnosti ako závažnej prekážky pri začleňovaní príslušníkov znevýhodnených komunít, prostredníctvom systematických a cielených programov vzdelávania a výchovy.

Podujatia

VIAC INFO

ČAS: 14:00 - 18:00

Zaujíma nás, akú budúcnosť chcete pre seba a pre Slovensko práve vy. Príďte sa porozprávať s našimi osobnosťami a dozvedieť sa viac o našich prioritách. Osobnosti PS: Michal Šimečka

STRETNITE NÁS V ULICIACH: Pezinok

VIAC INFO

ČAS: 18:00

Príďte sa porozprávať s Michalom Šimečkom, Ondrejom Prostredníkom a Tinou Gažovičovou aj o kontroverzných témach. Tešíme sa na vaše otázky - najmä tie kritické.

DISKUSIA PRE NEROZHODNUTÝCH: Pezinok

ČAS: 18:00

Príďte si zasúťažiť v špeciálnej edícii kvír kvízu.
Čakajú vás zaujímavé (a snáď aj zábavné:)) otázky. Ale chceme sa s vami aj neformálne porozprávať o tom, ako vnímate doterajšiu predvolebnú kampaň a čo prežívate v súvislosti s blížiacimi sa voľbami.
KVÍZ: Bratislava

ČAS: 18:00 - 20:00

Príďte sa porozprávať s našimi osobnosťami o dôstojnej budúcnosti pre Slovensko.

DISKUSIA: Martin

VIAC INFO

ČAS: 18:00 - 20:00

Príďte sa porozprávať s našimi osobnosťami o dôstojnej budúcnosti pre Slovensko.

DISKUSIA: Liptovský Mikuláš
FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare