Prejsť na obsah

12

Ing. Bc. Ingrid Kosová PhD.

manažérka škôl a školských zariadení

Mám technicko-ekonomické a pedagogické vzdelanie. Pôsobila som na úrade splnomocnenkyne vlády pre rómske komunity a od roku 2008 pracujem v neziskovom sektore. Venujem sa ľudskoprávnym témam, inklúzii Rómov a Rómok a rodovej rovnosti. Zároveň pôsobím ako expertka a členka pracovných skupín v oblasti predprimárneho, primárneho a inkluzívneho vzdelávania. Som zakladateľkou občianskych združení Quo vadis, o.z. a Montessori, o.z., materských škôl Montessori, základnej umeleckej školy a centra voľného času.

Verím, že každé dieťa si zaslúži dostupné a kvalitné vzdelávanie, v ktorom môže naplno rozvinúť svoj potenciál bez ohľadu na socio-ekonomický status. Školy by mali byť otvorené a dostatočne priestupné na to, aby kompenzovali znevýhodnenia. Školy majú kultivovať osobnosť a posilňovať hodnotový rozmer detí. Školy musia pripraviť nové generácie na život v 21. storočí. Na to potrebujeme vyučujúcich schopných motivovať žiakov a žiačky k učeniu a rozvíjať ich tvorivé myslenie. Je najvyšší čas na zmeny.

Podujatia

Diskusia Denníka N: Ako sa zmení školstvo

Bratislava / Nová Cvernovka

VIAC INFO

ČAS: 19:00

Pre koho je školstvo prioritou a kto sú kandidáti na ministra alebo ministerku? Ako bude za novej vlády vyzerať rozbehnutá reforma a ako sa plán obnovy odrazí v školách?
Hosťami diskusie Denníka N v bratislavskej Novej Cvernovke budú: odborníčka PS na školstvo Ingrid Kosová, Ján Horecký (KDH) a Branislav Gröhling (SaS)

Diskusia Denníka N: Ako sa zmení školstvo

VIAC INFO

ČAS: 18:00 - 20:00

Zaujíma nás, akú budúcnosť chcete pre seba a pre Slovensko práve vy. Príďte sa porozprávať s našimi osobnosťami a dozvedieť sa viac o našich prioritách.

DISKUSIA: Prievidza

VIAC INFO

ČAS: 20:00

Príďte si zasúťažiť v kvíze s našimi osobnosťami, a spoznať naše kandidátky a kandidátov v neformálnom prostredí.

KVÍZ: Banská Bystrica

DISKUSIA PRE NEROZHODNUTÝCH: Banská Bystrica

Hotel Národný dom / Banská Bystrica

VIAC INFO

ČAS: 18:00 - 20:00

Príďte sa porozprávať s Michalom Šimečkom, Ingrid Kosovou a Beou Jurík aj o kontroverzných témach. Tešíme sa na vaše otázky - najmä tie kritické.

DISKUSIA PRE NEROZHODNUTÝCH: Banská Bystrica

VIAC INFO

ČAS: 18:00

Príďte sa porozprávať aj o kontroverzných témach. Tešíme sa na vaše otázky - najmä tie kritické.

DISKUSIA: Lučenec
FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare