Prejsť na obsah

100 dní ministra Tarabu ukázalo, že ochrana prírody je preňho len prekážkou

Sto dní ministra životného prostredia Tomáša Tarabu ukázalo, že jeho prioritou nie je príroda, ale biznis zaseknutý v minulom storočí. Jeho ministrovanie sa nieslo v duchu nesplnených predvolebných sľubov, brutálnych personálnych čistiek a riešeniach škodlivých pre životné prostredie, vyhlásila podpredsedníčka Výboru NR SR pre pôdohospodárstvo a životné prostredie Tamara Stohlová. “Tomáš Taraba neskrýval ambíciu stať sa

Sto dní ministra životného prostredia Tomáša Tarabu ukázalo, že jeho prioritou nie je príroda, ale biznis zaseknutý v minulom storočí. Jeho ministrovanie sa nieslo v duchu nesplnených predvolebných sľubov, brutálnych personálnych čistiek a riešeniach škodlivých pre životné prostredie, vyhlásila podpredsedníčka Výboru NR SR pre pôdohospodárstvo a životné prostredie Tamara Stohlová.

Tomáš Taraba neskrýval ambíciu stať sa ministrom hospodárstva, a ani sa netají tým, že na záujmoch prírody mu nezáleží. Neslávne sa preslávil výrokom, že ochrana životného prostredia nemôže stáť v ceste výstavbe. Aj základné črty zákona o posudzovaní vplyvov na životné prostredie predstavil ako prvému Klubu 500, a nie odbornej obci. Pritom práve dôraz na zelené riešenia je príležitosťou modernizovať a zvyšovať konkurencieschopnosť,” uviedla Stohlová.

Tomáš Taraba sa sám často stavia do pozície skúseného manažéra. Za prvých 100 dní mal podľa Stohlovej možnosť svoje údajné manažérske skúsenosti v rezorte dokázať, no podaril sa mu pravý opak.

Príroda a životné prostredie sa pozitívnych správ nedočkali. Symbolom kvality Tarabových nominácii sa stal pytliak na čele TANAP-u. Šírenie strachu z medveďov bolo hlavnou predvolebnou témou kandidátov za SNS, no teraz vidíme akurát ich absolútnu neschopnosť prísť s riešeniami. O chvíľu sa budia medvede a oni sú v panike,” dodala Stohlová.

Minister Taraba sa rád chváli aj tým, koľko peňazí dal k dispozícii v rámci rôznych výziev – napríklad na vodovody a kanalizácie, poukázal člen výboru pre životné prostredie Michal Sabo.

Opakovane však v PS upozorňujeme na to, že otváranie týchto dotácií je len prvým krokom. Minister a celá vláda fatálne zlyhávajú v akejkoľvek koncepčnej práci nielen pri budovaní vodovodov a kanalizácií. Dať samosprávam k dispozícii peniaze je dôležité, zároveň však potrebujú pomoc s rozhodovaním sa pre správne opatrenia, s prípravou projektov, implementáciou a realizáciou. Rozhodujúce nie je to, či štát dal peniaze, ale to, či obyvateľstvo má funkčný vodovod a kanalizáciu,” uzavrel Sabo.

Zdielať
FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare

Podobné články

Vláda musí Gelnici okamžite pomôcť, využiť na to môže aj eurofondy

10. júla

Podpredseda NR SR Martin Dubéci z Gelnice zasiahnutej obrovskou búrkou vyzval vládu, aby miestnym urýchlene doručila pomoc. Tú obyvatelia v Gelnici zo strany štátu vidia minimálne,...

Zora Jaurová: Pre prevoz busty a predražené športové licencie podávame trestné oznámenia

Tlačové správy

10. júla

Podávame na Generálnu prokuratúru dve trestné oznámenie v dvoch veciach. Prvou je prevoz busty Cecílie Gonzagy z levočského múzea pod taktovkou ministerstva kultúry a druhá sú nevýhodné...

Stavebné úrady sú paralyzované Rážovým zákonom, rozostavané Slovensko je len Ficova ilúzia 

Tlačové správy

07. júla

Stavebný zákon ministra dopravy Jozefa Ráža priniesol namiesto sľubovaných rýchlych konaní byrokratickú nočnú moru pre stavebníkov aj zamestnancov stavebných úradov. V PS sme na...

FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare