Prejsť na obsah

100 dní ministra Tarabu ukázalo, že ochrana prírody je preňho len prekážkou

Sto dní ministra životného prostredia Tomáša Tarabu ukázalo, že jeho prioritou nie je príroda, ale biznis zaseknutý v minulom storočí. Jeho ministrovanie sa nieslo v duchu nesplnených predvolebných sľubov, brutálnych personálnych čistiek a riešeniach škodlivých pre životné prostredie, vyhlásila podpredsedníčka Výboru NR SR pre pôdohospodárstvo a životné prostredie Tamara Stohlová. “Tomáš Taraba neskrýval ambíciu stať sa

Sto dní ministra životného prostredia Tomáša Tarabu ukázalo, že jeho prioritou nie je príroda, ale biznis zaseknutý v minulom storočí. Jeho ministrovanie sa nieslo v duchu nesplnených predvolebných sľubov, brutálnych personálnych čistiek a riešeniach škodlivých pre životné prostredie, vyhlásila podpredsedníčka Výboru NR SR pre pôdohospodárstvo a životné prostredie Tamara Stohlová.

Tomáš Taraba neskrýval ambíciu stať sa ministrom hospodárstva, a ani sa netají tým, že na záujmoch prírody mu nezáleží. Neslávne sa preslávil výrokom, že ochrana životného prostredia nemôže stáť v ceste výstavbe. Aj základné črty zákona o posudzovaní vplyvov na životné prostredie predstavil ako prvému Klubu 500, a nie odbornej obci. Pritom práve dôraz na zelené riešenia je príležitosťou modernizovať a zvyšovať konkurencieschopnosť,” uviedla Stohlová.

Tomáš Taraba sa sám často stavia do pozície skúseného manažéra. Za prvých 100 dní mal podľa Stohlovej možnosť svoje údajné manažérske skúsenosti v rezorte dokázať, no podaril sa mu pravý opak.

Príroda a životné prostredie sa pozitívnych správ nedočkali. Symbolom kvality Tarabových nominácii sa stal pytliak na čele TANAP-u. Šírenie strachu z medveďov bolo hlavnou predvolebnou témou kandidátov za SNS, no teraz vidíme akurát ich absolútnu neschopnosť prísť s riešeniami. O chvíľu sa budia medvede a oni sú v panike,” dodala Stohlová.

Minister Taraba sa rád chváli aj tým, koľko peňazí dal k dispozícii v rámci rôznych výziev – napríklad na vodovody a kanalizácie, poukázal člen výboru pre životné prostredie Michal Sabo.

Opakovane však v PS upozorňujeme na to, že otváranie týchto dotácií je len prvým krokom. Minister a celá vláda fatálne zlyhávajú v akejkoľvek koncepčnej práci nielen pri budovaní vodovodov a kanalizácií. Dať samosprávam k dispozícii peniaze je dôležité, zároveň však potrebujú pomoc s rozhodovaním sa pre správne opatrenia, s prípravou projektov, implementáciou a realizáciou. Rozhodujúce nie je to, či štát dal peniaze, ale to, či obyvateľstvo má funkčný vodovod a kanalizáciu,” uzavrel Sabo.

Zdielať
FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare

Podobné články

Cestou k víťazstvu nemusia byť iba klamstvá či hysterické okopávanie druhých

10. júna

Veľmi si vážim dôveru, ktorú voliči a voličky dali v eurovoľbách Progresívnemu Slovensku. Predbežné neoficiálne výsledky, ktoré doteraz poznáme, nám hovoria niekoľko...

Zem nie je plochá a RTVS nie je vaša. Progresívne Slovensko a SaS pripravujú protest za záchranu RTVS 

10. mája

Progresívne Slovensko a SaS v stredu 15.5. o 18:00 na Námestí Slobody pripravujú protest za záchranu RTVS. Bude to v čase, na ktorý koalícia avizovala mimoriadnu schôdzu parlamentu. Vláda...

Vláda chce obciam zobrať možnosť zakázať hazard na svojom území, je to absurdný zásah do kompetencií samospráv

30. apríla

Progresívne Slovensko varuje pred medializovaným zámerom vlády zobrať obciam právo regulovať hazard a herne na svojom území. K zákazu hazardu pristúpili mnohé mestá práve kvôli...

FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare