Nefunguje ti
Slovensko?

Ivan Štefunko
truban
arrow arrow
restart button

Celú krajinu mám
komplet zamrznutú

arrowChcem reštart
arrow arrow
check button

Vďaka,
na reštarte pracujeme
na plné obrátky

Zdieľaj na facebooku
ľudí chce reštartovať túto krajinu

Čo znamená reštart?

Priepasť sa nedá preskočiť veľa malými krokmi. Malé opravy nepomáhajú, výhovorky dochádzajú. Miesto šprintu prešľapujeme na mieste. Tu pomôže len reštart krajiny! Postupne vám tu predstavíme, čo všetko chceme reštartovať. Zostaňte s nami.

Ivan Štefunko
truban

Čo chceme reštartovať?

reset

Téma č. 2

toilet

mobileChceme spojiť rozdelené Slovensko

Rozdiely majú byť v nárečiach, nie v príjmoch.

Situácia na Slovensku je naozaj kritická. Krajina je rozdelená na dve časti. Jedna je úspešné západné Slovensko a druhá je zvyšok, o ktorý sa politici nezaujímajú. Je to časovaná bomba. Slovensko potrebuje zmenu hneď a nie o 10 rokov, nemôžeme už čakať. Prinášame zásadnú reformu pre naštartovanie regiónov.

100%
odvodové prázdniny
pre bežných ľudí 01.

Odvody predstavujú jeden z hlavných problémov zamestnávania.

Preto isté obdobie nebudú ľudia, malé a stredné podniky platiť odvody v 18-tich najmenej rozvinutých okresoch. Naštartujeme ekonomiku, prídu nové investície a vzniknú nové pracovné príležitosti s vyššou pridanou hodnotou. Pre zamestnancov to bude až 900 eur ročne k čistému príjmu a pre podnikateľov zas nižšie náklady a odvaha investovať do nových ľudí či technológií. Opatrenie nebude pre bohatých, ale pre strednú vrstvu a nízkopríjmových ľudí.

Podľa našich prepočtov, vďaka tomuto opatreniu každoročne získa prácu 5 až 7 tisíc ľudí navyše. Platy pôjdu hore a nezamestnanosť v chudobných okresoch pôjde dole.

Truban

100%
daňové prázdniny
pre malé a stredné
podniky 02.

Nie len obrovské továrne, ale aj malé a stredné podniky sú to na čom bežne stojí celá ekonomika. Nechceme nové sociálne dávky, či novú byrokraciu. Žiadne projekty pre kamáratov či nesystémové riešenia.
Novovznikajúce firmy v 18-tich najmenej rozvinutých okresoch, nebudú musieť platiť dane až 5 rokov. Vďaka tomu budú môcť ušetriť a zamestnať viac ľudí, investovať do nových technológií a prilákame nové firmy do týchto okresov.

Nevymýšľame nič nové, ale chceme použiť to, čo úspešne funguje v zahraničí. Všetky tieto opatrenia máme prepočítané, vieme čo všetko to prinesie a dokážeme týmto naozaj pomôcť ľuďom na Slovensku. Týmto ľuďom treba pomôcť tu a teraz.

Remeslá sú základ
pre regióny 03.

Musíme pokračovať v tom čo vieme, že funguje. Remeslá sú a vždy budú súčasťou dobre fungujúcej ekonomiky. Preto chceme prehlbovať spojenie praxe a školy pre lepšiu prípravu na budúcnosť. Rozšíriť duálne vzdelávanie aj o rekvalifikačné kurzy a pozitívne motivovať zapájanie žiakov z marginalizovaných skupín. Preto aby to využívali a naozaj sa do toho zapojili firmy, zabezpečíme plný odpočet investícií na zabezpečenie duálneho vzdelávania od dane z príjmu.

Daňový bonus
na cestovné 04.

Vieme, že okrem najmenej rozvinutých okresoch potrebujú aj na celom Slovensku ľudia pomôcť. Preto sme sa rozhodli, že pre znevýhodnených zamestnancov, ktorí si nájdu prácu zavedieme daňový bonus na cestovné a to bez ohľadu na región. Všetko prebehne bez potreby zbytočného papierovania a schválenia úradníkom. Vďaka tomu vznikne motivácia hľadať si prácu a ušetriť peniaze. Na tento daňový bonus sa nebude môcť vzťahovať exekúcia, takže pomôžeme aj ľuďom v tejto životnej situácii.

arrowPREČÍTAJTE SI CELÚ REFORMU
photo
Ivan Štefunko
predseda PS
Potrebujeme
spojiť Slovensko.

Sledujte Ivana Štefunka na:

Menej
reset

Téma č. 3

Už čoskoro

lock